Články

4 minúty čítania

Ako funguje stolná 3D tlačiareň: Základné technológie 3D tlače

20. 9. 2022

Napriek tomu , že je tu s nami technológia 3D tlače viac ako 30 rokov, až v dnešnej dobe sa začína pomaly ale iste dostávať do popredia záujmu a to nielen geekov, ale aj bežných smrteľníkov. Leví podiel na tom má ako neustále klesajúca cena tlačiarní, tak aj ich extrémne široká využiteľnosť, kedy je možné vďaka nim vytvoriť takmer čokoľvek, čo vás len napadne. Vďaka tomu tak možno vyriešiť mnohé zapeklité domáce aj pracovné problémy a to navyše pomerne lacnou cestou, pretožeaž na obstarávaciu cenu je prevádzka 3D tlačiarne veľmi lacnou záležitosťou. Pokiaľ vás táto technológia láka, v nasledujúcich riadkoch vám v krátkosti vysvetlíme, ako vlastne 3D tlačiareň funguje a ako sa od seba jednotlivé modely líšia.

Celý článok »
4 minúty čítania

Ako vybrať domácu tlačiareň: Hlavné parametre výberu

12. 8. 2022

Výber správnej domácej tlačiarne sa môže na prvý pohľad zdať ako neriešiteľná úloha. Pokiaľ si ale položíte tie správne otázky, máte napoly vyhrané. Poďme sa pozrieť, na čo tlačové zariadenie doma využijete a podľa akých parametrov sa riadiť.

Celý článok »
5 minút čítania

Radíme, ako na domácu tlač fotografií

11. 8. 2022

Doba, kedy svet fotil na analógové fotoaparáty a na tvorbu fotiek tak musel využívať špecializované fotocentrá, sú už dávno preč. Dnešným svetom totiž hýbe digitálna fotografia, ktorú si možno jednoducho pozrieť na displeji fotoaparátu, tabletu, mobilu či napríklad počítača, ale hlavne si ju možno ľahko a rýchlo vytlačiť doma. Domáca tlač fotografií má však pár základných pravidiel, ktoré treba v prípade, že vám ide o kvalitu, rozhodne dodržať. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako doma tlačiť fotografie, aby to skutočne stálo za to.

Celý článok »
4 minúty čítania

Ako pripojiť tlačiareň k PC a tlačiť už za 5 minút

11. 8. 2022

Zaobstarali ste si novú tlačiareň, potrebujete ju čo najrýchlejšie sprevádzkovať, ale neviete si s ňou zatiaľ dať rady, pretože ste v tomto smere úplnými nováčikmi? Nebojte sa, s vaším problémom vám radi pomôžeme. Inštalácia tlačiarne a jej prepojenie s PC je totiž doslova a do písmena otázkou na maximálne päť minút - teda samozrejme keď viete, "kam siahnuť". A práve to si v nasledujúcich riadkoch krok po kroku povieme, aby bolo vaše snaženie čo najmenej bolestné.

Celý článok »
3 minúty čítania

Laserové vs. atramentové tlačiarne: Aké sú medzi nimi rozdiely?

10. 8. 2022

Ak si vyberáte práve tlačiareň, veľmi pravdepodobne stojíte pred dilemou vo forme rozhodnutia medzi laserovou či atramentovou - teda dvoma suverénne najrozšírenejšími typmi tlačiarní. Tušíte však vlastne, v čom všetkom sa tieto tlačiarne líšia av čom si sú naopak podobné? Pokiaľ nie a práve tieto veci potrebujete k svojmu rozhodovaniu, v nasledujúcich riadkoch ich pekne podrobne rozpísané nájdete. Po ich dočítaní už budete mať o rozdieloch medzi laserovými aatramentovými tlačiarňami raz a navždy jasno.

Celý článok »
3 minúty čítania

Prarodičia chcú fotky svojich vnúčat? Vytlačte im ich doma aj s rámčekom

11. 7. 2022

Vašich rodičov nič nepoteší viac než fotka ich vnúčat? Nemusíte vymýšľať nič zložité. Fotografiu aj fotorámik si zvládnete vyrobiť doma a k výrobe môžete prizvať aj deti. Výsledný darček tak bude skutočne originálnou dekoráciou a prírastkom do zbierky babičky a deda, s ktorým si vybaví pekné spomienky na vnúčatá aj vo chvíľach, keď nie sú spolu.

Celý článok »