Články

4 minúty čítania
Najnovší článok

5% pokrytie stránky pri tlači alebo ako dlho vám vydrží toner či cartridge?

14. 9. 2023

Stalo sa vám niekedy, že váš nový toner či cartridge došiel skôr, než ste zvládli vytlačiť polovicu množstva stránok, ktoré vám výrobca náplne sľuboval pri nákupe? Stavíme sa, že určite áno. Ak ste však na danú situáciu reagovali obvinením výrobcu náplne z klamstva, veľmi pravdepodobne ste tak urobili neprávom. To preto, že udávané množstvo výtlačkov daným tonerom či cartridge platí pri 5% pokrytí stránky pri tlači. A práve to je dôvod. Tušíte totiž, ako vlastne stránka pokrytá tlačou z piatich percent vyzerá? Pokiaľ nie, v nasledujúcich riadkoch vám urobíme jasno v celej problematike.

Prečítať článok
3 minúty čítania

Aktualizácia HP tlačiarne: Čo robiť, aby ste mohli aj naďalej používať kompatibilné náplne

28. 8. 2023

Kompatibilné tonery a cartridge sa tešia medzi majiteľmi tlačiarní dlhodobo veľkej popularite, pretože vďaka nim možno ušetriť pri tlači nemalé peniaze. Oproti originálnym náplniam je totiž u nich cena za výtlačok podstatne nižšia, pričom kvalita tlače je s originálmi spravidla takmer rovnaká. Práve kvôli svojim kladom však začínajú byť kompatibilné náplne pre výrobcov tlačiarní čím ďalej tým väčším tŕňom v oku, pričom ako prvé proti nim začalo najmä intenzívne bojovať HP. To zavádza u svojich tlačiarní konkrétne softvérovú blokáciu, ktorá využitie neoriginálnych náplní zablokuje a jedinou možnosťou je teda použitie originálnych kusov, či sa vám to páči alebo nie. Určitá obrana proti tejto novinke síce existuje, ale zázračná nie je.

Celý článok »
4 minúty čítania

Recenzia Brother HL-1222WE: Lacná laserová tlačiareň nielen domov

10. 8. 2023

Vybrať vhodnú tlačiareň pre tlač dokumentov je v dnešnej dobe celkom kumšt. To preto, že na trhu nájdete veľké množstvo modelov, medzi ktorými nemusí byť vždy jednoduché sa zorientovať. Práve s výberom sa vám však v nasledujúcich riadkoch pokúsim do istej miery pomôcť. V predošlých týždňoch mi totiž do pracovne prišla na testovanie tlačiareň Brother HL-1222WE a nakoľko som toho na nej vytlačil už skutočne veľa a urobil si tak vďaka tomu o nej obraz, je na čase vás oboznámiť s tým, aká je v reálnom svete.

Celý článok »
2 minúty čítania

XL. vs klasická veľkosť náplne: Bude pasovať do tlačiarne?

7. 8. 2023

Pokiaľ pre tlač využívate atramentovú tlačiareň, veľmi pravdepodobne ste v nej už menili cartridge za nové potom, čo v starých došla náplň. Pri nákupe nových ste sa potom zrejme stretli s tým, že okrem originálnych a kompatibilných, alebo ak chcete alternatívnych náplní, bolo na výber aj zo štandardných a XL verzií. Že neviete, v čom sa líšia a v čom naopak zhodujú? Nevadí. V nasledujúcich riadkoch vám rozdiel vysvetlíme v krátkosti stručne a jasne.

Celý článok »
5 minút čítania

Recenzia Canon i-SENSYS LBP6030B: Tlačiareň s prevahou pozitív

3. 8. 2023

Hľadáte cenovo dostupnú tlačiareň, ktorá vám pomôže s tlačou veľkého množstva dokumentov v čo možno najvyššej kvalite? Potom vás zrejme čaká vcelku tŕnistá cesta. Takých tlačiarní je na trhu totiž pomerne dosť, čo sťažuje ich výber. V nasledujúcich riadkoch sa vám v tom však pokúsim aspoň trochu pomôcť. Na testovanie mi totiž dorazila tlačiareň Canon i-SENSYS LBP6030B a keďže mi v pracovni robí už nejakú chvíľu nemého parťáka, je na čase ju zhodnotiť. Poďme teda na to.

Celý článok »
4 minúty čítania

Recenzia HP LaserJet M110we: Skvelá tlačiareň pre nenáročných

27. 7. 2023

Hľadáte lacnú tlačiareň vhodnú pre tlač dokumentov, ale stále tápete nad tým, akú vybrať? V nasledujúcich riadkoch sa vám pokúsim aspoň čiastočne poradiť. Do rúk sa mi totiž na otestovanie dostala tlačiareň HP LaserJet M110we, ktorá je na tieto účely ako stvorená. A pretože mi už pár týždňov robí v pracovni spoločnosť, je na čase ju podrobne zhodnotiť.

Celý článok »
8 minút čítania

Ako vybrať gril a objaviť umenie grilovania

26. 6. 2023

Grilovanie je obľúbenou aktivitou mnohých ľudí počas teplých letných dní. Ak sa rozhodnete zaobstarať si vlastný gril, môžete si užiť chutné pokrmy pripravené priamo na ohni. Existuje niekoľko typov grilov, ktoré sa líšia v použitom palive a ich konštrukcii. V tomto článku vám predstavíme rôzne typy grilov a poradíme vám, ako vybrať ten najvhodnejší pre vás.

Celý článok »