Články

9 rád, ako ušetriť za tlač

Či už tlačíte v kancelárii, alebo doma, prípadne tlačíte veľa, alebo málo, vždy sa vyplatí zamyslieť sa nad tým, ako by ste mohli urobiť niečo, čo by vaše náklady na tlač znížilo. A tak sme dali hlavy dohromady a prinášame vám deväť ekonomických i ekologických tipov, vďaka ktorým môžete nejaké to euro ušetriť.

 

 

 

Keď doslúžim, chcem do zberu? alebo Ako recyklovať tonery

Triedenie odpadu je dnes pre mnohých celkom samozrejmou činnosťou. Pokiaľ i vy patríte medzi tých, ktorí sa aktívne podieľajú na udržateľnosti životného prostredia, možno čas od času premýšľate, ako správne triediť nejakú konkrétnu vec. Napríklad taký toner. Nasledujúce riadky vám priblížia, ako je to s tonerovými kazetami podľa zákona a čo môžete urobiť preto, aby ste ich likvidovali ekologicky.

 

 

 

5 signálov, že potrebujete novú tlačiareň

Aj keď si kúpite najnovšiu, najmodernejšiu a najlepšiu tlačiareň, je potrebné sa zmieriť s tým, že na veky ju mať nebudete. Každý stroj, tlačiarne nevynímajúc, sa časom začne opotrebovávať alebo jednoducho prestane vyhovovať vašim požiadavkám. Ako spoznáte, že by ste sa mali začať obzerať po novej tlačiarni?

 

 

 

Dajte krabiciam druhú šancu

Napriek tomu, že technológie sa neustále vyvíjajú, niektoré veci zostávajú skoro až tvrdohlavo stále rovnaké. Napríklad také papierové krabice. Pokiaľ si napríklad objednáte niečo na internete, môžete si byť takmer istí, že vám tovar príde zabalený do kartónového boxu.

Objednávky od TonerPartner nie sú výnimkou. Pretože ale dbáme na životné prostedie a navyše vieme, že život papierovej krabice nemusí skončiť po jednej ceste v nákladnom priestore poštového kuriéra, dali sme dohromady niekoľko tipov. Vďaka nim vám tak každá papierová krabica môže slúžiť i v dobe, kedy ste dávno zabudli, čo vám v nej pôvodne prišlo.

 

 

 

Laserová tlačiareň od A do Z: ako funguje

Pokiaľ ste si už prešli „súbojom“ laserová vs. atramentová tlačiareň, a za víťaza vybrali laserovú tlačiareň, možno ste zvedaví, ako tento prístroj funguje. Viac vám prezradia nasledujúce riadky.

 

 

 

Ako ušetriť až 80 % za tlač? Riešenie: alternatívne tonery

 

 

 

Ako sa správne starať o tlačiareň

Aj keď si tlačiareň dnes môžete obstarať už za pár desiatok eur, nejedná sa rozhodne o spotrebný tovar. I lacnejšia tlačiareň vám môže slúžiť niekoľko rokov. A pokiaľ si obstaráte tlačiareň drahšiu, niekoľkoročnú výdrž pravdepodobne aj očakávate.

 

 

 

Tlačiarenský slovník alebo Pojmy, bez ktorých sa pri tlači neobídete

Odvetvie tlače je veľmi rozmanité a zahŕňa mnoho slov, či už oficiálnych alebo slangových, ktoré sú špecifické práve pre svet tlače. Vysvetľujú nie len tlačiarenské zariadenia a ich súčasti, ale taktiež najrôznejšie parametre tlače či funkcie. S akými pojmami sa teda pri tlači môžete stretnúť? Dali sme dohromady tie najčastejšie.

 

 

 

Nie je papier ako papier, časť 1: Zaostrené na využitie

Ak je u vás tlač na dennom poriadku, iste viete, že papier nie je len jeden. Existuje niekoľko druhov papiera, líšia sa rôznymi parametrami, aj podľa toho, na čo sa pri tlači používajú. V dvoch častiach tohto článku si postupne preberieme najbežnejšie i tie menej bežné druhy papiera, s ktorými sa pri tlači môžete stretnúť.
Prvá časť sa venuje papieru z hľadiska použitia, teda rôznym typom papiera podľa toho, čo potrebujeme tlačiť.

 

 

 

Ako vybrať kompatibilný alebo repasovaný toner

Všetci vieme, že tlač nie je lacná záležitosť. Hľadanie tých najlacnejších variantov nemusí vyústiť vždy vo Vašu spokojnosť, najmä pokiaľ ide o kvalitu. Platí to ako pre tlačiarne, tak aj pre tonery. Napriek tomu sa v tom druhom prípade náklady dajú výrazne znížiť, a to kúpou kompatibilných alebo repasovaných tonerov. Ako sa líšia tieto tonery od originálnych výrobkov a na čo si pri výbere treba dávať pozor?

 

 

 

Strana výpisu

1