Články

Ako ušetriť až 80 % za tlač? Riešenie: alternatívne tonery

 

 

 

Ako sa správne starať o tlačiareň

Aj keď si tlačiareň dnes môžete obstarať už za pár desiatok eur, nejedná sa rozhodne o spotrebný tovar. I lacnejšia tlačiareň vám môže slúžiť niekoľko rokov. A pokiaľ si obstaráte tlačiareň drahšiu, niekoľkoročnú výdrž pravdepodobne aj očakávate.

 

 

 

Tlačiarenský slovník alebo Pojmy, bez ktorých sa pri tlači neobídete

Odvetvie tlače je veľmi rozmanité a zahŕňa mnoho slov, či už oficiálnych alebo slangových, ktoré sú špecifické práve pre svet tlače. Vysvetľujú nie len tlačiarenské zariadenia a ich súčasti, ale taktiež najrôznejšie parametre tlače či funkcie. S akými pojmami sa teda pri tlači môžete stretnúť? Dali sme dohromady tie najčastejšie.

 

 

 

Nie je papier ako papier, časť 1: Zaostrené na využitie

Ak je u vás tlač na dennom poriadku, iste viete, že papier nie je len jeden. Existuje niekoľko druhov papiera, líšia sa rôznymi parametrami, aj podľa toho, na čo sa pri tlači používajú. V dvoch častiach tohto článku si postupne preberieme najbežnejšie i tie menej bežné druhy papiera, s ktorými sa pri tlači môžete stretnúť.
Prvá časť sa venuje papieru z hľadiska použitia, teda rôznym typom papiera podľa toho, čo potrebujeme tlačiť.

 

 

 

Ako vybrať kompatibilný alebo repasovaný toner

Všetci vieme, že tlač nie je lacná záležitosť. Hľadanie tých najlacnejších variantov nemusí vyústiť vždy vo Vašu spokojnosť, najmä pokiaľ ide o kvalitu. Platí to ako pre tlačiarne, tak aj pre tonery. Napriek tomu sa v tom druhom prípade náklady dajú výrazne znížiť, a to kúpou kompatibilných alebo repasovaných tonerov. Ako sa líšia tieto tonery od originálnych výrobkov a na čo si pri výbere treba dávať pozor?

 

 

 

Laserové vs. atramentové tlačiarne

Ktorá tlačiareň je najlepšia? Takúto otázku si kladie zrejme každý, kto uvažuje o kúpe takéhoto zariadenia. Odhliadnúc od starších ihličkových tlačiarní alebo menej bežných tepelných alebo moderných LED tlačiarní, vedie na poli domáceho i kancelárskeho užívania takmer nekonečná bitka medzi atramentovými a laserovými tlačiarňami.

 

 

 

Prečo miznú farebné tonery i pri čiernobielej tlači?

Stáva sa Vám, že aj keď máte nastavenú čiernobielu tlač, ubúdajú Vám aj farebné tonery? Chceli Ste ušetriť, ale výmene farebných kaziet sa nakoniec nevyhnete?

Niektoré atramentové, ale aj laserové tlačiarne spotrebovávajú farebné tonery aj pri čiernobielej tlači. Neide pritom o chybu, ale o štandardné nastavenie. Prečo to tak je? Aj e možné toto nastavenie nejako zmeniť?

 

 

 

Prečo kupovať tonery Xerox

Nie ste si istý či tonery Xerox sú pre Vás tie pravé? V tomto článku sa dozviete hlavné výhody oproti originálym tonerom spoločnosti HP, Brother, Canon. Ďalším bodom je samostatná patentová technológia výroby tonerov Xerox.

 

 

 

Mám kúpiť originálny, alebo neoriginálny toner?

Oplatí sa na toneroch šetriť? A koľko nás také šetrenie môže stáť? Vysvetlíme si rozdiely medzi neoriginálnymi (renovovanými, kompatibilnými) a originálnymi tonermi a vďaka tomu sa lepšie zorientujeme v ponuke.

 

 

 

Potrebujem nový toner, alebo cartridge? Vyberte správne a tlačte chytro a lacno.

Vaša tlačiareň prestane tlačiť práve v momente, keď ju potrebujete najviac. Buďte na to pripravení. Viete, aký je rozdiel medzi tonerom a atramentovou kazetou?

 

 

 

Strana výpisu

1