Články

5 minút čítania

Prevod písaného textu: 5 tipov na aplikácie a skenery

27. 10. 2022

Čas od času sa môžete dostať do situácie, kedy je potrebné previesť ručne písané zápisky do digitálnej formy pre prácu na počítači, v telefóne či v inej elektronike. Našťastie však žijeme v dobe, v ktorej nie je táto vec v žiadnom prípade nemožná, ba práve naopak. Prevod ručne písaného textu je pri použití vhodných skenerov či aplikácií úplná hračka, ktorá vám zaberie iba pár minút.

Celý článok »
4 minúty čítania

Formáty papiera: prehľad rozmerov a vhodných tlačiarní

26. 10. 2022

O formáte A4 či „á päťke“ ste už určite počuli. Viete však, aký veľký a potrebný je papier A2 a na čo sa používa? Počuli ste už niekedy o papieroch typu C, RA či SRA? Ak nie, nezúfajte. V tomto článku sme pre vás totiž pripravili prehľad najpoužívanejších papierových formátov – a pridali sme aj tipy na tlačiarne, ktoré si s veľkoformátovou tlačou hravo poradia. Vďaka tomu tak už budete mať formáty papierov v malíčku.

Celý článok »
5 minút čítania

Výmena tonera v tlačiarni: Na čo si dať pozor, aby nový toner fungoval bezchybne?

25. 10. 2022

Napriek tomu, že by bolo krásne, keby bola jediná investícia do tlačiarne tá počiatočná, pravdou je, že bez občasného obstarania novej náplne vo forme tonera či cartridge a papiera sa skrátka nezaobídete. Pokiaľ ste sa do tejto situácie dostali aj teraz so svojou laserovou tlačiarňou a s inštaláciou nového tonera zatiaľ nemáte veľa skúseností, prinášame vám univerzálny návod, ako túto zápletku vyriešiť. V nasledujúcich riadkoch vám ale poradíme aj s tým, na čo si dať pozor, aby nový toner fungoval, ako má, takže by vás v tomto smere už nemalo absolútne nič zaskočiť.

Celý článok »
3 minúty čítania

Ako tlačiť bielou farbou (nielen) na čierny papier

24. 10. 2022

Skúšali ste niekedy tlačiť inverzne – teda bielou farbou na čierny papier? Ak áno, potom ste veľmi pravdepodobne neboli úspešní. Tlač bielou farbou má totiž svoje veľké úskalia a bez znalostí určitých rád a fígľov si s nimi poradíte len veľmi ťažko. V nasledujúcom článku pre vás preto záhadu tlače bielou farbou rozlúštime a prihodíme aj pár rád, ako zrealizovať tlač na čierny, ale pokojne aj inak farebný papier.

Celý článok »
4 minúty čítania

Ako sa tlačia peniaze a prečo je tak ťažké ich sfalšovať?

4. 10. 2022

Hovorí sa, že peňazí nie je nikdy dosť. Zarobiť ich však dá zabrať a preto by bolo krásne, keby sa dali napríklad tlačiť na domácich či kancelárskych tlačiarňach. Predsa len, za posledné roky prešli tieto produkty dlhú cestu vedúcu k ich skvalitneniu. Dovoľte nám však vyviesť vás z omylu. Tlač bankoviek je totiž veľká veda a vďaka stále sofistikovanejším ochranným prvkom je skôr alebo neskôr každý falzifikát odhalený, takže je ich domáca tlač úplne nemysliteľná. Aj napriek tomu sa s nami v nasledujúcom článku vydajte na exkurziu do sveta tlače bankoviek, pretože je úplne fascinujúce a to dokonca tak veľmi, že nám po dočítaní nasledujúcich riadkov snáď odpustíte absenciu návodu na tlač domácich peňazí. Dokonalý, absolútne nerozoznateľný falzifikát sa totiž údajne ešte nikdy nikomu vyrobiť nepodarilo.

Celý článok »
4 minúty čítania

Ako sa naučiť písať všetkými desiatimi: tipy na programy a postupy

3. 10. 2022

Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko času by ste ušetrili pri práci, keby ste na klávesnici počítača písali všetkými desiatimi prstami a nielen vaším štýlom? Ak áno, ste tu úplne správne. Ak máte totiž motiváciu zmeniť svoj štýl písania na písanie všetkými desiatimi, v tomto článku vám prezradíme, aké výhody vám to prinesie, ako pri učení postupovať a aké bezplatné aplikácie využiť. A keďže máme výučbu písania všetkými desiatimi aj za sebou, dodáme vám pár rád zo života.

Celý článok »