Tanková tlačiareň - zatočte s večným „smädom“

09. 9. 2019

9. septembra 2019 | Ako aj v iných prípadoch, tak aj pri kupovaní novej tlačiarne domov alebo do kancelárie ide hlavne o úspory. Laserové tlačiarne vynahrádzajú vyššiu kúpnu cenu nižšími prevádzkovými nákladmi, naopak atramentové síce cenovo výhodnejšie pri nákupe, zato ich prevádzka je vzhľadom k malým zásobníkom farby a astronomickým cenám náhradného atramentu dosť drahá. V roku 2010 ale do zavedeného súboja laser vs. atrament „hodila rukavice do ringu“ firma Epson, keď predstavila prvé tlačiarne na tankový systém.

Štyria z tanku a EPSON

Nákladnú prevádzku atramentových tlačiarní si už skôr zákazníci zľavňovali kompatibilnými náplňami, popr. refill sadami. Výrobcom tlačiarní renomovaných značiek, ktorí si z predaja spotrebného materiálu urobili zlatú baňu, sa rozmach alternatívnych tonerov a cartridgov vôbec nepáčil. A tak sa pokúsili ich producentom obmedziť predaj. Znepríjemňovali im život, ako len to išlo. Reštriktívne opatrenia ako čipovanie kaziet, hrozba straty nároku na záruku pri používaní neoriginálnych náplní, dlhotrvajúce súdne spory - to všetko je dôkazom toho, že o peniaze ide v prvom rade.

peniaze-nahled2.jpg

A do toho prichádza japonská firma EPSON s novou radou tlačiarní označenou ako L. Modely L100 a L200 boli na trh uvedené v juhovýchodnej Ázii v roku 2010 ako prvé tlačiarne na svete, ktoré namiesto malých atramentových kaziet schopných vytlačiť maximálne 1 000 strán používali veľkokapacitné atramentové nádrže (70 ml pre každú farbu). Vďaka výkonu 4 000 výtlačkov v monochromatickom prevedení dosiahli tieto revolučné výrobky nízke prevádzkové náklady pri zachovaní vysokej kvality tlače.

V súčasnosti je Epson najväčším celosvetovým dodávateľom tlačiarní, ktoré využívajú tankový doplňovací systém. V polovici roku 2018 firma Seiko Epson Corporation oznámila, že celosvetový predaj tlačiarní s atramentovým tankovým systémom tejto značky presiahol 30 miliónov kusov.

epson-nahled2.jpg

Natankujte mi plnú!

Môžeme sa donekonečna hádať o tom, ktorá je najlepšia tanková tlačiareň. Odpoveď na túto otázku závisí od toho, akú tlačiareň presne hľadáte. Záleží len na vás, koľko stránok potrebujete vytlačiť, v akom rozlíšení, ako rýchlo tlačiareň reagovať, či vám stačí jednostranná tlač, alebo či nutne potrebujete obojstrannú tlač.

Tankové tlačiarne alebo tlačiarne s integrovaným veľkokapacitným zásobníkom oproti klasickým atramentovým síce drahšie, ale kvalitnú farebnú tankovú tlačiareň s wi-fi a USB rozhraním, skenerom a kopírkou môžete kúpiť v cene pod 120 eur. Je možné ju ovládať mobilným telefónom, stačí si stiahnuť aplikáciu od výrobcu.

tankovanie-nahled2.jpg

Fu, to je ale kapacita. A aký je to formát!

Štandardný formát tlače je A4, ale pokiaľ potrebujete väčšie papiere, na trhu je aj tlačiareň na tankový systém pre formát A3. Cena takéhoto výrobku sa pohybuje zhruba od 430 eur a stúpa s väčším počtom funkcií, rýchlosťou tlače a s ďalšími parametrami. Takmer všetky tankové tlačiarne s veľkoobjemovými atramentovými fľaštičkami pre dopĺňanie dnes farebné. Pár čiernobielych modelov síce ešte nájdete, ale jedná sa väčšinou o posledné kusy starších modelov. Vzhľadom k nízkej cene originálnych náplní do tankových tlačiarní sa už nevyplatí kupovať neoriginálne náplne. Ceny sa podľa vybavenosti pohybujú najčastejšie medzi cca 120 580 eur, ale môžu sa vyšplhať na viac ako 780 eur.

Multifunkčné tankové tlačiarne

Multifunkčné tlačiarne s tankovým systémom vlastne klasické atramentové multifunkcie, iba ich zásobníky väčšie, ľahšie sa dopĺňajú, dlhšie vydržia a samotná prevádzka tlačiarne je lacnejšia. Tankové tlačiarne v multifunkčnom prevedení dnes vyrábajú všetci poprední výrobcovia tlačiarní.

Súvisiace produkty

EPSON tlačiareň ink L810, A4, 38ppm, 6ink, USB, TANK SYSTEM, DISPLAY
Skladom
480,62 €
400,52 € bez DPH
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 448,15 €
EPSON tlačiareň ink L1800, CIS, A3 +, 15 ppm, 6ink, USB, PHOTO TANK SYSTEM
Skladom
675,60 €
563,00 € bez DPH
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 626,38 €
Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Atramentová tlačiareň na tankový systém - koniec trápenia

Predovšetkým v domácnostiach sú atramentové tlačiarne stále veľmi obľúbeným prístrojom na tlačenie dokumentov aj fotografií. Nie sú drahé,...

16. 9. 2019  Celý článok »

Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o skenovaní (ale báli ste sa opýtať)

Skenery alebo multifunkčné zariadenia so skenerom, stále častejšie nachádzajú využitie v kanceláriách nadnárodných koncernov, ale aj v...

29. 6. 2019  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body