Ako prežiť leto v kancelárii

29. 6. 2019

29. júna 2019, 12:09 | Tento rok sa nástup leta trochu oneskoril. Respektíve oneskoril sa nástup tropických teplôt, ktoré niektorí vítajú a niektorí preklínajú. Obzvlášť druhí vedia, že vyrovnať sa s vysokými tridsiatkami, nie je vždy jednoduché. Ak musíte tieto horúce dni tráviť v kancelárií, tak si prečítajte naše nasledovné odporúčania.

To najlepšie z našej ponuky

Zázrak modernej doby, menom klimatizácia

Teploty v posledných dvoch dekádach neúprosne stúpajú. Môžeme s tým, ale niečo spraviť? Ťažko. V najbližšej dobe si s týmto problém pravdepodobne neporadí ani mládež, ktorá sa zhromažďuje piatok čo piatok, namiesto vyučovania, na námestiach celej Európy.

Klimatizácia je ale jedna z mála možností, ktorá nám zostáva v týchto horúcich dňoch. Kapitalistické vymoženosti tohto druhu sme mohli obdivovať tak jedine v západonemeckých, alebo rakúskych televíziách. V polovici 70. rokov sa teploty pohybovali v takom rozmedzí, že zaobstaranie si tejto vymoženosti, ktorá sa v našich končinách nedala kúpiť, bolo bez zmyslu.

ako-prezit--nahled2.jpg

 

Sme v 21. Storočí, kedy sa od kancelárskej klimatizácie očakáva, že bude nie len dostatočne výkonná, ale taká tichá, aby svojim hlukom nerušila pri práci. Aj napriek tomu, klimatizácie nás zvádzajú k prudkému ochladeniu miestnosti. V lete je vhodné si oproti vonkajšej teplote ubrať len nejakých 5 7 C, pretože ľudský organizmus nie je stavaný na veľké teplotné rozdiely. Pokiaľ klimatizáciu nemáte, odporučiť vám môžeme pravidelné vetranie a robenie si častejších prestávok počas práce. Ak môžete, skočte si kúpiť zmrzlinu, alebo sa len tak prejdite po čerstvom vzduchu.

Problém menom dress code

Dress code je takzvané formálne oblečenie. Málokto zo zamestnancov veľkých spoločností, nadnárodných firiem a štátnych inštitúcií radosť z toho, keď ho obmedzujú interné predpisy pre výber oblečenia do práce v tomto počasí.

ako-prezit2-nahled2.jpg

 

Pre pánske obleky sa v lete hodí ľahký materiál, napríklad hodváb alebo bavlna. Dámy môžu v takejto situácii voliť šifónové blúzky k sukniam, alebo k nohaviciam.

Ak by vám zamestnávateľ stanovil voľnejšie pravidlá obliekania, siahnite po krátkych nohaviciach, či sukniach a skráťte si rukávy.

Jedlo formuje postavu

V rámci letného jedálnička viacerí z nás svoju stravu prirodzene odľahčia. Je dobré jesť menšie množstvo potravy a snažiť sa obmedziť konzumáciu teplého jedla.

Významnou súčasťou vášho jedálnička by sa v lete mala stať predovšetkým zelenina. Aj do práce si môžete vziať na výdatný obed napríklad šalát s cestovinou, alebo quninou.

ako-prezit-3-nahled2.jpg

Konzumujte ovocie, hlavne čerstvé a sezónne.

Ak nemáte počas letných mesiacov chuť na kalorický výdatný teplý pokrm s mäsom, vhodnou alternatívou živočíšnych bielkovín tie rastlinné. Strukoviny sa dajú konzumovať aj v studenej úprave. Uvarte si napríklad fazuľu či cícer a nezabudnite ani na prílohy, ako zemiaky alebo ryža.

Pite dostatočne, človek nie je ťava

O pitnom režime koluje veľa mýtov, hlavne čo sa týka objemu vypitých tekutín. Najlepším nábojom je pitná voda počas horúcich letných dní. Množstvo vody odporúčané k pitiu sa dá len orientačne určiť takto: 1 liter na každých 30kg telesnej hmotnosti, väčšie množstvo tekutín v závislosti od fyzickej aktivity.

ako-prezit4-nahled2.jpg

Pokiaľ vám obyčajná voda nechutí, pridajte do nej ovocie. Bylinné čaje a minerálne vody k dlhodobému pitiu nie vhodné. Vyhýbajte sa sladeným limonádam a iným nápojom obsahujúcim veľké množstvo cukru.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Prežite zdravo sedavé zamestnanie: Zásoba cvikov do kancelárie

Ľudské telo je stvorené pre pohyb. Lenže vysvetlite to ľuďom v dnešnej sedavej spoločnosti. Možno tiež patríte k 70% populácie, ktorá pri...

20. 2. 2019  Celý článok »

Ako vybrať tlačiareň do kancelárie a nepopáliť sa?

Uplynulo už takmer 580 rokov od chvíle, kedy Johannes Gutenberg priniesol ľudstvu svoj revolučný vynález, kníhtlač. Objav, ktorý nebývalým...

12. 2. 2019  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body