Tlačte fotky kedykoľvek a kdekoľvek: 4 tipy na prenosné a vreckové tlačiarne

27. 4. 2020

27. apríla 2020, 14:00 | Kompaktným fotoaparátom pomaly zvoní umieračik. V dnešnej dobe porovnateľné fotky urobíme aj s priemerným smartfónom. Miesto, ktoré v batohu zaberie nepotrebný foťák, sa tak uvoľní napríklad pre vreckovú tlačiareň, s ktorou vytlačíte svoje životné momentky. Máme pre vás niekoľko tipov na tlačiarne, s ktorými vytlačíte fotky za pochodu.

Vreckové a prenosné tlačiarne spája hneď niekoľko charakteristík: malé, skladné, k svojej prevádzke nepotrebujú pripojenie k elektrickej sieti a tlačia fotky, ktoré si radi necháte na pamiatku.

Aby sme vám uľahčili výber, vybrali sme štvoricu vreckových tlačiarní, ktoré vašim stretávkam v kruhu rodiny či priateľov pridajú niečo naviac.

Tip na lacnú, spoľahlivú tlačiareň: Canon SELPHY CP-1000

Canon SELPHY CP-1000 L

Canon SELPHY CP-1000 sa vám ihneď zapáči. 840 gramová termosublimačná tlačiareň vytlačí fotku veľkosti 10 × 15 cm za 47 sekúnd, poradí si ale aj s tlačou štvorcových a miniatúrnych štítkov alebo s fotografickým papierom formátu kreditnej karty.

Doba nabíjania sa pohybuje okolo 4 hodín, maximálne rozlíšenie tlačiarne je 300 DPI.

Tlačiareň môžete pohodlne ovládať pomocou dotykovej obrazovky s uhlopriečkou 6,8 palca. Obrázky si ľahko zobrazíte a vytlačíte jediným stlačením tlačidla. Canon SELPHY CP-1000 si rozumie okrem iného s pamäťovými kartami a fotoaparátmi. Súčasťou zariadenia je aplikácia pre úpravu fotografií (vyladenie jasu, farieb či potlačenie šumu).

Čo je hodnota DPI a aký vplyv na tlač fotografií? Všetko sa dozviete v článku Čo znamená DPI rozlíšenie pri tlači a ako podľa neho vybrať vhodnú tlačiareň ?

Tip na tlačiareň ľahkú ako pierko: Kodak Photoprinter Mini 2 White

Kodak Photoprinter Mini 2 White L

Váži síce len 238 g, pod zdanlivo krehkou schránkou tlačiarni Kodak Photopriner Mini 2 White tlčie výkonný motor, ktorý vám na jedno nabitie vytlačí 20 fotografií s rozlíšením 300 DPI. Poradí si s klasickými fotkami (10 x 15 cm), cudzí jej nie je ani formát kreditnej karty (8,6 × 5,4 cm) alebo štvorca o veľkosti 5 x 5 cm.


Súčasťou zariadenia je zásobník na 8 fotografických papierov. Nechýba aplikácia Kodak App, s ktorou zábery ľahko upravíte či orežete. Fotografie zo svojho smartfónu nahráte pomocou Wi-Fi alebo NFC pripojenie (stačí telefón priložiť k tlačiarni). Kodak Photoprinter Mini 2 White nabijete s microUSB káblom za 90 minút.

Tip: Hľadáte fotografický papier? Pozrite sa do našej ponuky.

Tip na zlatú strednú cestu: Canon SELPHY CP1300

Canon SELPHY CP1300 L

Stelesnením kompromisu medzi špičkovými parametrami a nízkou cenou je Canon SELPHY CP1300. Tlačiareň pracuje na princípe termosublimácie a disponuje rozlíšením 300 DPI a rýchlosťou tlače od 27 sekúnd na snímku.

Na jedno nabitie vytlačíte 12 fotiek, doba nabíjania sa pohybuje okolo 4 hodín. Canon SELPHY CP1300 pripojíte ku smartfónu (či počítaču) pomocou Wi-Fi. Tlačiť môžete aj z flash disku, pamäťovej karty alebo pripojením počítača cez USB kábel.

Na 3,2 palcovej obrazovke môžete svoje fotky pred tlačou orezať a rozjasniť. Tlačiareň ponúka taktiež tlač dokladových fotiek alebo fotografických "prúžkov" - ako z automatu.

Neviete, ako postupovať pri tlači fotografií zo svojho smartfónu? Krok za krokom vám objasní článok Ako tlačiť z mobilných zariadení: Sprievodca pre začiatočníkov.

Tip na šampióna medzi vreckovými tlačiarňami: Polaroid Mint Pocketprinter Black

Polaroid Mint Pocketprinter Black L

Polaroid je synonymom pre fotoaparáty s okamžitou tlačou snímok - a tak niet divu, že sa táto značka s veľkou vervou vrhla aj na trh s prenosnými tlačiarňami. Jej vlajkovou loďou je Polaroid Mint Pocketprinter Black.

Termosublimačné zariadenie, vážiace 162 gramov, vytlačí na jedno nabitie okolo 50 fotografií vo formáte 5 × 7,6 cm; každú z nich tlačí zhruba 60 sekúnd. Polaroid Mint Pocketpriner nabijete za 2 hodiny.

Prístroj pri tlači využíva technológiu Zink Zero Ink, ktorá bráni zašpineniu vytlačených snímok. Úpravu fotiek ľahko urobíte v aplikácii Polaroid Mint, ktorú si stiahnete do svojho telefónu - je kompatibilná s iOS aj Androidom.

Súvisiace produkty

Canon SELPHY CP-1000 termosublimačná tlačiareň - biela
Skladom
126,05 €
105,04 € bez DPH
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 119,69 €
Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

uvod

Čo znamená DPI rozlíšenie pri tlači a ako podľa neho vybrať vhodnú tlačiareň?

Väčšina nakupujúcich sa pri výbere domácej či kancelárskej tlačiarne rozhoduje predovšetkým podľa ceny, menšina potom pozerá na rýchlosť...

19. 5. 2022  Celý článok »

Ako tlačiť z mobilných zariadení: Sprievodca pre začiatočníkov

Zabudované fotoaparáty v smartphonoch už takmer úplne nahradili kompaktné fotoaparáty. S rastúcim priestorom vnútornej pamäte a zvyšovaním...

21. 6. 2022  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body