Tlačte fotky kedykoľvek a kdekoľvek: 4 tipy na prenosné a vreckové tlačiarne

27. 4. 2020

27. apríla 2020, 14:00 | Vyberáte vreckovú tlačiareň pre tlač fotografií zo smartfónu? Máme pre vás 4 tipy na zariadenia, s ktorými svoje momentky vytlačíte kedykoľvek a kdekoľvek.

Kompaktným fotoaparátom pomaly zvoní umieračik. V dnešnej dobe porovnateľné fotky urobíme aj s priemerným smartfónom. Miesto, ktoré v batohu zaberie nepotrebný foťák, sa tak uvoľní napríklad pre vreckovú tlačiareň, s ktorou vytlačíte svoje životné momentky. Máme pre vás niekoľko tipov na tlačiarne, s ktorými vytlačíte fotky za pochodu.

Vreckové a prenosné tlačiarne spája hneď niekoľko charakteristík: malé, skladné, k svojej prevádzke nepotrebujú pripojenie k elektrickej sieti a tlačia fotky, ktoré si radi necháte na pamiatku.

Aby sme vám uľahčili výber, vybrali sme štvoricu vreckových tlačiarní, ktoré vašim stretávkam v kruhu rodiny či priateľov pridajú niečo naviac.

Tip na lacnú, spoľahlivú tlačiareň: Canon SELPHY CP-1000

Canon SELPHY CP-1000 L

Canon SELPHY CP-1000 sa vám ihneď zapáči. 840 gramová termosublimačná tlačiareň vytlačí fotku veľkosti 10 × 15 cm za 47 sekúnd, poradí si ale aj s tlačou štvorcových a miniatúrnych štítkov alebo s fotografickým papierom formátu kreditnej karty.

Doba nabíjania sa pohybuje okolo 4 hodín, maximálne rozlíšenie tlačiarne je 300 DPI.

Tlačiareň môžete pohodlne ovládať pomocou dotykovej obrazovky s uhlopriečkou 6,8 palca. Obrázky si ľahko zobrazíte a vytlačíte jediným stlačením tlačidla. Canon SELPHY CP-1000 si rozumie okrem iného s pamäťovými kartami a fotoaparátmi. Súčasťou zariadenia je aplikácia pre úpravu fotografií (vyladenie jasu, farieb či potlačenie šumu).

Čo je hodnota DPI a aký vplyv na tlač fotografií? Všetko sa dozviete v článku Čo znamená DPI rozlíšenie pri tlači a ako podľa neho vybrať vhodnú tlačiareň ?

Tip na tlačiareň ľahkú ako pierko: Kodak Photoprinter Mini 2 White

Kodak Photoprinter Mini 2 White L

Váži síce len 238 g, pod zdanlivo krehkou schránkou tlačiarni Kodak Photopriner Mini 2 White tlčie výkonný motor, ktorý vám na jedno nabitie vytlačí 20 fotografií s rozlíšením 300 DPI. Poradí si s klasickými fotkami (10 x 15 cm), cudzí jej nie je ani formát kreditnej karty (8,6 × 5,4 cm) alebo štvorca o veľkosti 5 x 5 cm.


Súčasťou zariadenia je zásobník na 8 fotografických papierov. Nechýba aplikácia Kodak App, s ktorou zábery ľahko upravíte či orežete. Fotografie zo svojho smartfónu nahráte pomocou Wi-Fi alebo NFC pripojenie (stačí telefón priložiť k tlačiarni). Kodak Photoprinter Mini 2 White nabijete s microUSB káblom za 90 minút.

Tip: Hľadáte fotografický papier? Pozrite sa do našej ponuky.

Tip na zlatú strednú cestu: Canon SELPHY CP1300

Canon SELPHY CP1300 L

Stelesnením kompromisu medzi špičkovými parametrami a nízkou cenou je Canon SELPHY CP1300. Tlačiareň pracuje na princípe termosublimácie a disponuje rozlíšením 300 DPI a rýchlosťou tlače od 27 sekúnd na snímku.

Na jedno nabitie vytlačíte 12 fotiek, doba nabíjania sa pohybuje okolo 4 hodín. Canon SELPHY CP1300 pripojíte ku smartfónu (či počítaču) pomocou Wi-Fi. Tlačiť môžete aj z flash disku, pamäťovej karty alebo pripojením počítača cez USB kábel.

Na 3,2 palcovej obrazovke môžete svoje fotky pred tlačou orezať a rozjasniť. Tlačiareň ponúka taktiež tlač dokladových fotiek alebo fotografických "prúžkov" - ako z automatu.

Neviete, ako postupovať pri tlači fotografií zo svojho smartfónu? Krok za krokom vám objasní článok Ako tlačiť z mobilných zariadení: Sprievodca pre začiatočníkov.

Tip na šampióna medzi vreckovými tlačiarňami: Polaroid Mint Pocketprinter Black

Polaroid Mint Pocketprinter Black L

Polaroid je synonymom pre fotoaparáty s okamžitou tlačou snímok - a tak niet divu, že sa táto značka s veľkou vervou vrhla aj na trh s prenosnými tlačiarňami. Jej vlajkovou loďou je Polaroid Mint Pocketprinter Black.

Termosublimačné zariadenie, vážiace 162 gramov, vytlačí na jedno nabitie okolo 50 fotografií vo formáte 5 × 7,6 cm; každú z nich tlačí zhruba 60 sekúnd. Polaroid Mint Pocketpriner nabijete za 2 hodiny.

Prístroj pri tlači využíva technológiu Zink Zero Ink, ktorá bráni zašpineniu vytlačených snímok. Úpravu fotiek ľahko urobíte v aplikácii Polaroid Mint, ktorú si stiahnete do svojho telefónu - je kompatibilná s iOS aj Androidom.

Súvisiace produkty

Polaroid Mint Pocketprinter Black
Skladom, v pondelok u Vás
115,10 €
95,92 € bez DPH
Kodak Photoprinter Mini 2 White
Skladom, v pondelok u Vás
113,69 €
94,74 € bez DPH
Canon SELPHY CP-1000 termosublimačná tlačiareň - biela
Skladom, v pondelok u Vás
103,70 €
86,42 € bez DPH
Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Ako tlačiť z mobilných zariadení: Sprievodca pre začiatočníkov

Zabudované fotoaparáty v smartphonoch už takmer úplne nahradili kompaktné fotoaparáty. S rastúcim priestorom vnútornej pamäte a zvyšovaním...

05. 9. 2019

uvod

Čo znamená DPI rozlíšenie pri tlači a ako podľa neho vybrať vhodnú tlačiareň ?

Väčšina nakupujúcich sa pri výbere domácej či kancelárskej tlačiarne rozhoduje predovšetkým podľa ceny, menšina potom pozerá na rýchlosť...

08. 3. 2020

Doprava ZDARMApre registrovaných zákazníkov
Doručenie do druhého dňaSme fakt rýchli
Doživotná záruka na náplneNášmu tovaru proste veríme
Garancia proti poškodeniu tlačiarneKeď sa niečo stane, je to na nás