Refill kit vs. nový toner - aké sú výhody nových tonerov

29. 5. 2019

29. mája 2019, 16:25 | Refill kit je anglický názov pre plniacu sadu, ktorá umožňuje používateľom doplniť atrament do cartridgu či tonerový prášok do tonerovej kazety tzv. svojpomocne. Ide snáď o jednu z ciest, ako ušetriť náklady na tlač?

Nie je kit ako kid

Ani kit a kid nie je v angličtine to isté (rovnako ako plot a plod v slovenčine), ide o homonymá, čo väčšina z nás ľahko odhalí.

refill-1.jpg

 

Rovnako tak spojenie refill kit si väčšina z nás do súvislosti predovšetkým s tlačiarňami a nie s deťmi. Jedná sa o doplňovacie či plniace sady, ktoré je možné použiť aj v prípade laserových tlačiarní, teda nielen tých atramentových. Tlačové médium bude tentoraz tonerový prach a miesto cartridgu použijete kazetu s tonerom. Aby ste mohli tonerový prášok doplniť, mali by ste mať tzv. štartovaciu sadu (angl. Starter kit). obsahuje všetko príslušenstvo, ktoré je na tento úkon:

  • návod na použitie,
  • spájku s kruhovou hlavou pre vypálenie otvoru,
  • zátku pre uzavretie kazety s prachom,
  • plniaci prášok.

Sada na doplnenie tonerového prachu sa niekedy tiež nazýva tonerrobot. A aby bol v terminológii ešte väčší zmätok, vedzte, že s termínom starter kit sa spája aj názov štartovacej sady atramentových cartridgov alebo prvej tonerovej kazety. Pre tieto výrobky, dodávané priamo s tlačiarňou, je typický nižší obsah média.

Späť k refill kitom: väčšinou obsahujú rovnaké množstvo tlačového média ako originálna kazeta. V niektorých plniacich sadách zákazníci nájdu aj čip pre komunikáciu s tlačiarňou. Existujú sady, ktoré je možné použiť opakovane; v závislosti od typu môžete kazetu doplniť dvakrát, alebo šesťkrát.

Refill kity sa vyrábajú pre rôzne značky tlačiarní. Pozor, plniace sady rozhodne nemožno vzájomne zamieňať, vždy použite tú, ktorá je určená pre vašu. Žiadne univerzálne produkty neexistujú.

5 dôvodov, prečo nenávidieť refill kit

Jednou z predností plniacich sad je možnosť okamžitého doplnenia aktuálne chýbajúcej náplne. Zháňať nový toner, keď vám ten starý dôjde a vy potrebujete ihneď tlačiť, nie je počas víkendu alebo počas štátneho sviatku žiadny med. Ďalšou výhodou refill kitu je možnosť opakovaného používania originálnej kazety.

 

pitva-tonera-1-nahled2.jpg

 

Hovorí sa, že každý rub svoj líc (a naopak). Platí to aj pre plniace sady. Aké teda ich nevýhody?

  • zďaleka nie všetky modely laserových tlačiarní vhodné pre manuálne doplnenie tonera. Odporúčame poradiť sa najprv so značkovým servisom alebo s autorizovaným predajcom tlačiarne.
  • pre začiatočníka môže byť ručné naplnenie tonera príliš zložité,
  • ak dôjde v dôsledku nesprávneho postupu k poškodeniu tonerovej kazety či samotnej tlačiarne, predajca vám reklamáciu neuzná,
  • musíte počítať s tým, že pri manipulácii s tonerovým prachom môžete zašpiniť seba i svoje okolie,
  • po spotrebovaní náplne Refill je nutné nechať kazetu profesionálne zrenovovať, aby ju bolo možné opäť doplniť.

Zvoľte nový alebo kompatibilný toner!

Zásadným dôvodom pre toto odporúčanie je vysoká kvalita výslednej tlače. Aj toner doplnený na kolene napriek všetkej snahe takej úrovne nikdy nedosiahne.

Cieľová skupina zákazníkov, ktorí siahnu po refill kitoch, je zrejmá. to predovšetkým ľudia šetriaci na všetkom a domáci majstri: o čo menej majú peňazí, o to viac majú času, prípadne zručnosti a trpezlivosti. Avšak prípadné úspory, ktoré im používanie refill kitov prináša, mizivé.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Prečo je doplňovanie prázdneho tonera zlý nápad

Doplňovanie prázdneho tonera svojpomocne vás s najväčšou pravdepodobnosťou síce nezabije, ale rozhodne vás ani neposilní. Zato môže...

16. 5. 2019  Celý článok »

Tlačiarenský slovník alebo Pojmy, bez ktorých sa pri tlači nezaobídete

Odvetvie tlače je veľmi rozmanité a zahŕňa mnoho slov, či už oficiálnych alebo slangových, ktoré sú špecifické práve pre svet tlače....

22. 10. 2017  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body