Ako správne skladovať tonery

13. 11. 2018

13. novembra 2018 | Možno vás to pred kúpou nového toneru tiež napadlo: Mám objednať len jedno balenie, alebo si môžem dovoliť obstarať tonery do zásoby? Ako dlho vôbec taký toner vydrží? A ako a kde náhradné náplne správne skladovať?
Spísali sme preto nasledujúce riadky. Vďaka nim napríklad zistíte, že pri správnom zachádzaní sa môžete tonermi zásobovať celkom bez obáv.

Tlačiť ako o život? To nie je nutné

Pokiaľ máte obavy, že keď toner rozbalíte a vložíte do tlačiarne, musíte ho spotrebovať čo najskôr, môžeme vás ukľudniť. Na životnosť náplní do laserových tlačiarní nemá vplyv ani takzvané sviatočné tlačenie. Krabička aj jej obsah vyrobené tak, že aj pri občasnej tlači toner vydrží napríklad i rok.

A ak si nakúpite tonery do zásoby, stačí dodržovať týchto pár rád:

Chráňte toner pred slnečným žiarením

Uchovávajte v suchu a temne,“ mohol by znieť text na každej krabičke s náhradnou náplňou. Priamy slnečný svit, predovšetkým behom letných dní, môže s plastovými časťami toneru urobiť divy. Radosť z týchto divov však mať nebudete.

Tonery skladujte pri izbovej teplote

S vyššie zmieneným odstavcom úzko súvisí aj samotná teplota miesta, kde tonery uchovávate. Podobne ako teplo nie je vhodný ani príliš veľký chlad či dokonca mráz. Ideálne je skladovať náhradné náplne priamo v kancelárii alebo v inej miestnosti, v ktorej je štandartná izbová teplota.

Tonery ukladajte vodorovne

Skvelým miestom na uskladnenie tonerov je tak napríklad skriňa. Doporučujeme do nej dávať náplne vo vodorovnej polohe, teda v rovnakej, v akej ich potom budete vkladať do tlačiarne.

Toner vyberte z obalu tesne pred použitím

Pokiaľ to nie je potrebné, nechajte náhradnú náplň zabalenú v originálnom obale. Ten totiž chráni súčiastky toneru ako pred svetlom, tak pred mechanickým poškodením.

Nedotýkajte sa optického valca v tlačiarni

A pred samotným vložením nového toneru do tlačiarne sa zbytočne nedotýkajte jednotlivých častí mechaniky, a to ako na toneri, tak v tlačiarni. Dvojnásobne to platí pre optický válec. Táto súčiastka býva veľmi citlivá a nesprávne zachádzanie s ňou môže viesť k poškodeniu samotného tonera aj celej tlačiarne.

Zásobám trikrát hurá

Z vyššie uvedených odstavcov tak vyplýva, že pri správnom skladovaní nemusíte mať žiadne obavy nakúpiť si náplne do laserových tlačiarní dopredu. Pozrite sa na našu aktuálnu ponuku a vybavte svoju kanceláriu či domácnosť zásobami ešte dnes.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body