Ako ušetriť až 80 % za tlač? Riešenie: alternatívne tonery

26. 2. 2018

26. februára 2018, 16:57

To najlepšie z našej ponuky

Pravdepodobne každý, kto niekedy obstarával nový toner do svojej tlačiarne, stál pred niektorým zo svojich nákupov pred rozhodnutím, aký druh náplne zvoliť. Na trhu totiž okrem originálnych tonerov priamo od výrobcov tlačiarní existujú taktiež tonery neoriginálne. Tie potom ešte rozlišujeme na repasované tonery a kompatibilné alebo alternatívne náplne.

Predovšetkým posledné zmienené, teda alternatívne tonery, sa však u rady zákazníkov stále stretávajú s množstvom obáv. Užívatelia majú strach najčastejšie z toho, že kompatibilné tonery neposkytnú kvalitu porovnateľnú s originálnymi tonermi a že ich tlačiareň poškodia.

Skúsenosti však ukazují, že ak zvolíte overeného výrobcu alternatívnych tonerov, nemusíte sa ničoho báť. Okrem toho, že dobré kompatibilné kazety z hľadiska kvality tlače i poruchovosti porovnateľné s originálnymi náplňami, môžete ušetriť, a to aj dosť výrazne. Na jednotlivé charakteristiky alternatívnych tonerov sme sa zamerali v nasledujúcich riadkoch.

Alternatívne tonery lacnejšie

Cena je jedným z najvýraznejších vlastností alternatívnych kaziet. V porovnaní s originálnymi tonermi môžete na nákladoch na náplne ušetriť 80 %. Takú úsporu rozhodne pocítite nielen, pokiaľ prevádzkujete firmu, kde tlačiarne bežia prakticky po celé dni, ale aj v prípade, že tlačíte doma.

Pozrime sa teraz na konkrétne prípady jedných z najpredávanejších tonerov. Ak si obstaráte alternatívny toner TonerPartner HP CF283A economy, ktorý stojí 8,81 eur, ušetríte v porovnaní s originálnym tonerom za 50,15 eur celkom 41,34 €, čo je 82 %. V prípade porovnania alternatívnej náplne TonerPartner HP CE285A economy (taktiež 7,19 €) s originálnou (55,50 €) je úspora ešte vyššia, činí 87 %.

Podobné ušetrenie dosiahneme, ak porovnáme atramentové cartridge. Dvojfarebná alternatívna náplň TonerPartner MultiPack CANON PG512, CL513 stojí 28,76 eur, originálna 46,69 eur, úspora tak činí 29 %. Päťfarebnú alternatívnu cartridge TonerPartner MultiPack CANON PGI-525BK, CLI-526CMYK obstaráte za 9,05 eur, originál za cenu o 52,77 eur vyššiu. Úspora v tomto prípade činí bezmála 85 %.

Alternatívne tonery vytlačia viac

Ak porovnáte množstvo náplne, ktoré obsahuje originálna tonerová kazeta, s množstvom náplne z alternatívnych kaziet, prídeme spravidla k rovnakému výsledku.

Na trhu sa ale môžete stretnúť ešte i s takzvanými preplnenými alternatívnymi tonermi. Tie obsahujú náplne o niečo viac, vytlačíte s nimi teda skutočne viac materiálu.

Pri obstaraní preplnenej varianty alternatívnej náplne tak v porovnaní s originálnymi tonermi môže úspora dosiahnuť ešte vyšších hodnôt (v praxi sme sa stretli s prípadom, kedy zákazník týmto spôsobom v súčte ušetril 90 %)!

Alternatívne tonery nie poruchovejši

Strach, že pokiaľ obstaráte alternatívny toner, máte väčšiu šancu, že sa pokazí (alebo že dokonca zničí tlačiareň), je oprávnený len v prípade, ak nakúpite lacné ázijské náhrady.

Skúsenosti ukazujú, že kvalitné alternatívne kazety nie o nič poruchovejšie než originálne náplne. V TonerPartner je množstvo reklamácií alternatívnych tonerov porovnateľné s množstvom reklamácií tonerov originálnych.

Problémy vznikajú najčastejšie u nových tlačiarní, ktoré niekedy alternatívnu náplň nepríjmu. V takých chvíľach skúšame iný čip alebo iného výrobcu kaziet. Pokiaľ ani potom tlačiareň s tonerom nespolupracuje, ponúkame originálnu náplň alebo vám vrátime peniaze.

TonerPartner zároveň poistenie zodpovednosti za vzniknutú škodu. V prípade, že u nás zakúpený toner spôsobí nejakú škodu, vám poškodenú tlačiareň sami opravíme.

Na alternatívne tonery je TonerPartner odborník

Z vyššie uvedených príkladov vyplýva, že obstaraním alternatívneho toneru nič neriskujete. Za výrazne menšiu čiastku môžete vytlačiť i väčšie množstvo materiálu, poruchovosť sa od originálnych tonerov nelíši.

Ak sa rozhodnete, že chcete ušetriť 80 % pri tlači, pozrite sa na našu aktuálnu ponuku alternatívnych náplní. V prípade, že si s výberom nebudete vedieť rady, neváhajte sa na nás obrátiť, poradíme vám.

vyhľadať náplne

Súvisiace produkty

+ Darček
MultiPack CANON PG-512, CL-513 (2969B001, 2971B001) - Cartridge TonerPartner PREMIUM, black + color (čierna + farebná)
Pre ktoré tlačiarne je produkt vhodný?
Čierna + farebná1x12ml/1x13mlTonerPartner Skladom
46,18 €
38,48 € bez DPH
+ Darček
Toner ECONOMY pre HP 85A (CE285A), black (čierny)
Pre ktoré tlačiarne je produkt vhodný?
Čierna1600 stránEconomy Skladom
9,31 €
7,76 € bez DPH
+ Darček
Toner ECONOMY pre HP 83A (CF283A), black (čierny)
Pre ktoré tlačiarne je produkt vhodný?
Čierna1500 stránEconomy Skladom
9,12 €
7,60 € bez DPH
Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Mám kúpiť originálny, alebo neoriginálny toner?

Oplatí sa na toneroch šetriť? A koľko nás také šetrenie môže stáť? Vysvetlíme si rozdiely medzi neoriginálnymi (renovovanými,...

24. 10. 2021  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body