Ako funguje tlač na jedlý papier a je možné ju realizovať na domácej tlačiarni?

25. 10. 2019

25. októbra 2019, 23:09 | Počuli ste o tlači na jedlý papier? Možno nie, ale zaručene ste sa s ňou stretli. Technológia jedlého tlačenia je veľmi obľúbená nielen v cukrárstve, ale aj v potravinárstve všeobecne. Schválne si spomeňte, ako ste boli po prvý krát v rozpakoch, keď ste riešili, či tá etiketa s logom výrobcu na bochníku chleba je jedlá, alebo nie. Poďte s nami zistiť, ako funguje tlač na jedlý papier a ako sa dá jedlá tlač vyskúšať napríklad na vašej domácej atramentovej tlačiarni.

Tlač na jedlý papier funguje úplne rovnako ako bežná tlač na atramentovej tlačiarni. Akurát namiesto bežného kancelárskeho papiera, je realizovaná na jedlý papier a namiesto bežného atramentu je používaný špeciálny jedlý atrament. A áno, výsledný výtlačok sa dá samozrejme zjesť.

Počiatky technológie jedlej tlače siahajú do 80. rokov minulého storočia. Od tej doby sa tlač na jedlý papier rozšírila a je bežne využívanou metódou dekorovania nielen cukrárskych výrobkov, ale stretnúť sa môžete aj s hotovými výrobkami ako jedlé etikety na pečivo alebo jedlé bankovky.

retro_oplatka_na_pecivu-nahled2.jpg

Príklad použitia jedlej tlače: Oplátka na chlebe so značkou výrobcu (Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Retro_oplatka_na_pe%C4%8Divu.jpg)

Jedlý atrament pre potravinárske využitie

Jedlý atrament existuje na trhu v dvoch základných prevedeniach. Jeden druh je určený k ručnej aplikácii a používa sa k farbeniu a dekorovaniu prevažne cukrárskych výrobkov, a to prostredníctvom najrôznejších k tomu určených pier, štetcov a rozprašovačov. Druhý typ je určený priamo pre tlač na jedlý papier a sa dostať v atramentových cartridgoch. Tieto je možné používať ako v špeciálnych tlačiarňach na jedlý papier, tak vo väčšine bežných atramentových tlačiarňach.

Z čoho sa skladajú potravinárske farby v cartridge-och s jedlým atramentom? Základnými zložkami voda, glycerol, konzervant a potravinárske farbivo, ktoré určuje výslednú farbu atramentu. Rovnako ako v prípade klasických atramentových náplní do tlačiarne, aj jedlé cartridge sa bežne používajú vo farebnom rozpätí CMYK – teda purpurová, azúrová, žltá a čierna.

Keď sa povie jedlý papier

Jedlý papier je základnou surovinou pre výrobu jedlých dekorácií. Môžete si ho predstaviť ako tenkú oplátku. Možno aj to je dôvod, prečo býva označovaný aj ako oplátkový, ryžový alebo waflový papier. Základné suroviny pre jeho výrobu škrob, prírodné alebo umelé sladidlá a rastlinný olej. Jedlý papier sa vyrába v niekoľkých prevedeniach – tenší priesvitný a silnejší, ktorý nepresvitá. Samotný je prakticky bez chuti.

sladkosti-nahled2.jpg

Lietajúce taniere s kyslým práškom vo vnútri zdobia pulty mnohých cukrární. Tušíte správne, vyrobené z jedlého papiera.

Tlač na jedlý papier zvládnete aj s bežnou kancelárskou tlačiarňou

Tlač na jedlý papier nie je len záležitosťou špecializovaných tlačiarní, ale je možné ju realizovať aj na mnohých typoch bežných kancelárskych atramentových tlačiarní. Laserové tlačiarne sa pre jedlú tlač nepoužívajú vôbec.

Hoci vám stačí pre tlač jedlým atramentom bežná atramentová tlačiareň, zabudnite na to, že by ste len jednoducho nahradili klasické atramentové cartridge tými jedlými a veselo tlačili dobroty na jedlý papier. Pokiaľ sa chcete pustiť do jedlého tlačenia, je potrebné, aby ste mali tlačiareň vyhradenú len pre tieto účely, ktorá predtým s bežným atramentom neprišla do styku.

Pokiaľ by ste vyberali konkrétny model atramentovej tlačiarne pre tlač na jedlý papier, budete potrebovať takú, ktorá zvláda tlačiť na papier vyššej gramáže (jedlý papier je silnejší) a ktorá sa zvládne popasovať s jedlými cartridge-ami. Túto informáciu by ste mali získať u výrobcu alebo distribútora.

Tlač na jedlý papier nie je pre každého

Okrem tlačiarne budete potrebovať aj jedlý atrament a nezaobídete sa ani bez čistiacich kaziet. Atramentové tlačiarne mávajú všeobecne problémy so zanášaním trysiek. Bežný atrament do tlačiarne preto obsahuje chemikálie, ktoré pomáhajú zbytky zaschnutého atramentu v tryskách rozpúšťať a pomáhajú čistiť tlačovú hlavu. Jedlé atramenty tieto rozpúšťadlá neobsahujú, a tak dochádza pri ich používaní k omnoho častejšiemu zasychaniu tlačovej hlavy. Jediným riešením je pravidelné tlačenie – pri jedlom tlačení by ste nemali medzi jednotlivými tlačeniami mať pauzu dlhšiu ako tri dni, ideálne je používať ju každý deň.

Pravdepodobne je vám teraz jasné, že si tlač na jedlý papier doma len tak nevyskúšate. Pokiaľ sa nehodláte vydať na dráhu zákazkového cukrára, potom by ste v bežnej domácnosti zariadenie pre tlač na jedlý papier nevyužili. Nezostáva nič iné, než narodeninovú tortu raz za čas ozdobiť niektorým z hotových motívov, ktoré bežne dostupné v obchodoch, alebo si nechať vytlačiť vlastný motív na jedlý papier na objednávku.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.
Doprava ZDARMApre registrovaných zákazníkov
Doručenie do druhého dňaSme fakt rýchli
Doživotná záruka na náplneNášmu tovaru proste veríme
Garancia proti poškodeniu tlačiarneKeď sa niečo stane, je to na nás