6 tipov na kvalitné veľkoformátové tlačiarne pre tlačenie A3, A2 a A1

08. 3. 2020

8. marca 2020, 15:52 | Nie všetkým firmám a organizáciám stačia tlačiarne na klasickú „áštvroku“. Rada spoločností pracuje s veľkoformátovými tlačovými výstupmi: projektové kancelárie a konštrukčné spoločnosti tlačia technické výkresy, grafické štúdiá plagáty, kartografické nakladateľstvá mapy. V tomto článku vám prezradíme tipy na výkonné tlačiarne, ktoré si hravo poradia s formátmi A3 až A1.

Tipy na A3 tlačiarne

Tlačiarne pre papier formátu A3 (veľkosť 297 × 420 mm) uplatnia napr. sklady, administratívne organizácie alebo úrady, hodia sa ale aj do kancelárie – napr. na vytlačenie detailnej prezentácie na výročnú schôdzu alebo firemné rokovanie.

Tip na úspornú A3 tlačiareň: EPSON LX-1350

prvy L

Za jedinú sekundu vytlačí 347 znakov, ku každému dokumentu vytvorí súčasne 4 kópiea poradí si s nekonečným papierom, klasickými listami aj obálkami. Ihličková tlačiareň EPSON LX-1350 sa vyznačuje úspornou prevádzkou; svojím rozlíšením 300 DPI napriek tomu zaistí tlač perfektne čitateľných dokumentov.

V rýchlosti tlače nemajú ihličkové tlačiarne (aj vďaka možnosti tvorby kópií) konkurenciu. EPSON LX-1350 preto perfektne zapadne napr. do skladu s rýchlou expedíciou.

Tip na A3 tlačiareň s vysokým rozlíšením: Color LaserJet Enterprise M751dn

druhy L

S cenovkou takmer 3000 eur je Color LaserJet Enterprise M751dn síce nákladnejším zariadením, to ale táto tlačiareň vynahradzuje vysokým rozlíšením 1 200 × 1 200 DPI a predovšetkým možnosťou obojstranného, automatického tlačenia.

Laserová tlačiareň za minútu obojstranne vytlačí až niekoľko desiatok listov A3; je možné na nej potlačiť napr. aj štítky, takže okrem kancelárie nájde uplatnenie napr. aj v baliacom centre. Color LaserJet Enterprise M751dn samozrejme zvláda aj tlač formátu A4.

Tip na multifunkčnú A3 tlačiareň: Xerox VersaLink C70xxV_S

treti L

Multifunkčná tlačiareň Xerox VersaLink C70xxV_S skutočne široký záber: zvládne vytlačiť fotografie s rozlíšením 600 × 600 DPI, vďaka automatickému podávaču sama naskenuje štós faktúr a v medzičase dovolí vašim kolegom okopírovať dokumenty na rokovanie s klientom.

Xerox VersaLink C70xxV_S nájde uplatnenie hlavne v rušných kanceláriách. S rýchlosťou tlače 30 strán A4 za minútu patrí medzi slušnejší nadpriemer, jej veľkou prednosťou je možnosť oddelenej výmeny náplne. Súbory k tlačeniu naviac môžete do tlačiarne „pretiahnuť“ z čítačky pamäťových kariet, ktorá je jej súčasťou.

Tip na A2 tlačiareň: EPSON SureColor SC-P800

stvrty L

Papier veľkosti A2 (420 × 594 mm) sa využíva napr. k tvorbe tabuliek alebo diagramov, ale tiež veľkoformátových snímok.

K ich vytlačeniu môžete využiť tlačiareň EPSON SureColor SC-P800. Vďaka atramentovej tlačovej hlavici bude tlačový výstup mimoriadny čo do rozlíšenia (až 2 880 × 1 440 DPI), tak do farebnej sýtosti.

Na tlač fotiek alebo plagátov je zariadenie predurčené vďaka zabudovanej technológii bezokrajového tlačenia. Tlačiareň využíva oddelené cartridge, takže nie je problém jednotlivé náplne vymeniť. S cenou 1 200 eur si naviac EPSON SureColor SC-P800 môžu dovoliť aj menšie firmy a organizácie.

Tipy na A1 tlačiarne

Jedným z najväčších štandardizovaných formátov papiera je A1 (veľkosť 594 × 841 mm). Takto veľké „archy“ majú svoje miesto predovšetkým v projektových kanceláriách, kde slúžia ako fyzický nosič technických výkresov, využívajú ich ale aj grafické štúdiá a reklamné agentúry.

Tip na cenovo dostupnú A1 tlačiareň: EPSON SureColor SC-T3100

piaty L

1 150 eur – na toľko vás vyjde tlačiareň EPSON SureColor SC-T3100, vybavená mi. automatickým podávačom papiera alebo technológiou bezokrajového tlačenia. Relatívne nízku cenu vyvažujú vyššie prevádzkové náklady, to ale nie je pri atramentovej tlačiarni žiadnym prekvapením.

Za investíciu do kvalitných tonerov sa vám EPSON SureColor SC-T3100 odmení perfektnou hĺbkou tlače s rozlíšením 1 200 × 2 400 DPI. Pre tlač veľkoformátových diagramov alebo dokumentov (a úsporu financií) ale zariadenie ponúka ostrosť 600 DPI.

Tip na špičkovú A1 tlačiareň: Canon ImagePROGRAF TM-205

siesta L

Nie nadarmo Canon medzi tlačiarňami kultový status. Kvality značky potvrdzuje Canon imagePROGRAF TM-205; vysoké rozlíšenie tlače (2 400 × 1 200 DPI) dopĺňa technológia bezokrajového tlačenia.

Jednotlivé farebné náplne oddelené, takže atramentovú cartridge bez problémov vymeníte, bez toho aby ste museli nahradzovať všetky farby. Potlačiť naviac môžete celú rolku 18metrového papiera.

Prístroj využijú architektonické štúdiá aj reklamné agentúry. K zariadeniu naviac zdarma dodávame podstavec.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Plotrová tlačiareň a veľkoformátová tlač: ako vybrať správne zariadenie

Hoci si to väčšinou neuvedomujeme, veľkoplošné výtlačky sú bežnou súčasťou nášho života. Pri ceste do práce vídame veľké reklamné plochy, v...

1. 3. 2021  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body