5 signálov, že potrebujete novú tlačiareň

17. 7. 2018

17. júla 2018 | Aj keď si kúpite najnovšiu, najmodernejšiu a najlepšiu tlačiareň, je potrebné sa zmieriť s tým, že na veky ju mať nebudete. Každý stroj, tlačiarne nevynímajúc, sa časom začne opotrebovávať alebo jednoducho prestane vyhovovať vašim požiadavkám. Ako spoznáte, že by ste sa mali začať obzerať po novej tlačiarni?

1. V tlačiarni sa zasekáva papier

Mechanické opotrebovanie jednotlivých súčiastok spôsobuje upchanie tlačiarne. A to platí i pre tie najšpičkovejšie modely. Inými slovami - v každej tlačiarni sa občas zasekne papier. Pokiaľ sa ale vaša tlačiareň upcháva príliš často, je to znak konca jej životnosti.

2. Obstarať náplň do tlačiarne je čím ďalej zložitejšie

Podobne ako napríklad pre autá alebo kuchynské spotrebiče i pre tlačiarne platí, že čím je model starší, tým horšie sa zháňajú náhradné diely, v prípade tlačiarní tonery či cartridge. Pokiaľ trávite za počítačom stále viac času, aby ste v hlbinách e-shopov našli náhradné náplne pre svoju starú tlačiareň, kúpte radšej novú. Ušetrený čas môžete venovať rodine alebo priateľom.

3. Náplne sa vypotrebovávajú čím ďalej rýchlejšie

Stáva se vám, že keď toner alebo cartridge nájdete, je za pár týždňov preč, a to aj napriek tomu, aby ste tlačili hromady dokumentov? Je to jeden z príznakov stárnutia tlačiarne - postupom času nie je schopná využívať tonery alebo cartridge tak efektívne ako v dobách, kedy žiarila novotou. Čas na výmenu!

4. Tlačiareň vám „nestačí“

Spomínate, keď ste si vtedy pred rokmi svoju tlačiareň obstarali bežalo všetko ako po masle. Dnes ale všetky úlohy nezvláda tak dobre. Je pomalá, tlač nie je kvalitná a niektoré veci, ktoré by ste potrebovali, ani nezvládne. V tom prípade bude dobré zvážiť obstaranie novej tlačiarne.

5. Na tlač stojíte radu

Predstavte si, aké by to bolo, keby ste poslali dokument k tlači, prišli k tlačiarni a práve z nej vytlačený papier vytiahli. Miesto toho ale čakáte s ostatnými kolegami z kancelárie alebo s ďalšími členmi rodiny v nekonečnej rade „na tlač“. Popremýšľajte - nebolo by lepšie doplniť vybavenie kancelárie/domácnosti o druhú tlačiareň? Výkonnejšiu?

Ako potom vybrať novú tlačiareň?

Ak ste po prečítaní vyššie uvedených odstavcov zistili, že niektoré zo signálov výmeny vysiela aj vaša tlačiareň, možno budete potrebovať radu, ako novú tlačiareň vybrať. Je lepšia atramentová alebo laserová tlačiareň? A čo náplne? Budú sa do nej zháňať dobre?

Pokiaľ si s tonermi či cartridgemi potom nebudete vedieť rady, neváhajte požiadať nás o pomoc. Poradíme vám s výberom ideálnych náplní, vrátane kompatibilných alebo repasovaných tonerov.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Ako vybrať kompatibilný alebo repasovaný toner

Všetci vieme, že tlač nie je lacná záležitosť. Hľadanie tých najlacnejších variantov nemusí vyústiť vždy vo Vašu spokojnosť, najmä pokiaľ...

7. 6. 2017  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body