Ako vybrať kompatibilný alebo repasovaný toner

07. 6. 2017

7. júna 2017 | Všetci vieme, že tlač nie je lacná záležitosť. Hľadanie tých najlacnejších variantov nemusí vyústiť vždy vo Vašu spokojnosť, najmä pokiaľ ide o kvalitu. Platí to ako pre tlačiarne, tak aj pre tonery. Napriek tomu sa v tom druhom prípade náklady dajú výrazne znížiť, a to kúpou kompatibilných alebo repasovaných tonerov. Ako sa líšia tieto tonery od originálnych výrobkov a na čo si pri výbere treba dávať pozor?

Originálny toner do tlačiarne je toner od výrobcu samotného prístroja. Teda napríklad spoločnosť Brother vyrába ako tlačiarne, tak aj tonery priamo pre ne určené.

Originálne tonery - veľa peňazí a veľa muziky

Výrobcovia použitím originálnych tonerov zaručujú maximálnu možnú kvalitu, takisto prax ukazuje, že poruchovosť je minimálna a originálne tonery sa prakticky nereklamujú.
Kvalita je v tomto prípade však vykúpená cenou, ktorá je v porovnaní s oboma zvyšnými typmi niekoľkonásobne vyššia. Zákazníci tak často hľadajú lacnejšie možnosti.

Kompatibilné tonery - alternatíva, ktorá nebolí

Ako kompatibilný toner sa označuje alternatívny výrobok od inej spoločnosti, ktorý sa v ideálnom prípade snaží maximálne priblížiť toneru od originálneho výrobcu.
Spojenie "v ideálnom prípade" znamená, že v praxi môžete naraziť na lacné výrobky z Ázie, ktoré však nemusia vyhovovať nielen po technickej, ale napríklad ani po zdravotnej stránke. Pri výbere teda overujte kvalitu výrobcu, čítajte recenzie na porovnávacích serveroch a snažte sa dopátrať k certifikátom.
Kvalita tlače pri dobrom výbere môže byť porovnateľná s tou, ktorú poskytujú originálne tonery, kompatibilné tonery majú tiež pomerne malú poruchovosť.
V prípade nákupu kompatibilných náplni do tlačiarní si nepriplácate za značku, cena je tak v porovnaní s tonerom od výrobcu tlačiarne nižšia.

Repasované tonery - znovu použité neznamená zlé

Repasovaný toner, niekedy označovaný aj ako renovovaný alebo recyklovaný toner, je v podstate znovu naplnený originálny toner. V praxi sa vyrába tak, že sa plastová škatuľka od originálneho výrobcu rozoberie, vyčistí a v prípade potreby sa vymení optický valec, tonerový čip či iné poškodené súčiastky. Potom sa toner znova naplní tonerovým práškom.
Výrobcovia repasovaných tonerov sa predtým často snažili náklady na výrobu znížiť použitím nekvalitných náplní, tento "neduh" však konkurenčný boj prakticky vytlačil. raz použitý, rozobratý a znovu zmontovaný toner však kvôli tejto manipulácii môže zlyhať ako úplne nový výrobok.
Pri výbere tak hľadajte dôveryhodných výrobcov. Dajte na referencie, odporúčania známych, overte si certifikáty. Rozhodne sa vyhnite amatérsky plneným kazetám. Kvalita spracovania takéhoto tonera môže viesť k úniku prášku a poškodeniu celej tlačiarne.
Čo však repasovanými tonerom hrá do kariet najviac, je cena. V porovnaní s tonermi od výrobcu tlačiarne sa môžete dostať aj na štvrtinovú sumu.

S TonerPartnerom pri výbere kompatibilných ani repasovaných tonerov nešliapnete vedľa

TonerPartner ponúka ako originálne, tak oba druhy neoriginálnych náplní do tlačiarní. Kvalita u nás je na prvom mieste vo všetkých troch prípadoch.

Kompatibilné tonery nájdete v našom e-shope pod označením TonerPartner. Prechádzajú prísnym testovaním kvality, ktoré zaisťuje, že výrobok všetky potrebné patenty a je technicky i zdravotne nezávadný. Tonery TonerPartner Economy vhodné najmä pre tlač textov.

Tonery TonerPartner vyrábame ich priamo v Českej Republike ich kvalitu tak garantujeme. Zaručujú ju napokon aj ekologické normy, doživotná záruka a certifikát poistenia zodpovednosti. V prípade poškodenia tlačiarne naším tonerom sa tak zaväzujeme Vám vzniknutú škodu nahradiť. Tonery TonerPartner vhodné pre tlač nielen textov, ale aj prezentačných materiálov.

Pozrite sa na kompletnú ponuku našich tonerov. S výberom toho najvhodnejšieho Vám radi pomôžeme.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body