11 nápadov, ako využiť tlačiareň k výrobe svadobných dekorácií a darčekov

Pripraviť nezabudnuteľnú svadbu je poriadne náročné ako na čas, tak aj na peňaženku. Náklady na jej usporiadanie často astronomické, pritom si veľa vecí zvládnete vyrobiť sami. Nepotrebujete k tomu viac ako trochu šikovnosti, papierov a tlačiareň.

Rozlúčka so slobodou

Tlačiareň využijete k usporiadaniu rozlúčky so slobodou. Súčasťou neviazanej zábavy býva totiž rad hier - medzi obľúbené patrí zadávanie úloh pre nastávajúcu nevestu, ktoré vytlačíte na kartičky.

Hra je zábavnejšia po niekoľkých pohárikoch, nakoniec ale záleží, ako sa nevesta pri hre cíti. Mala by sa baviť, nie byť terčom kritiky či strápňovania. Úlohy môžu mať rôznu obtiažnosť a môžu napr. preveriť, ako je nevesta pripravená na rodinný život:

  • založenie ohňa (alebo schopnosť variť a prežiť v divočine),
  • zarobiť 2 do klobúka, bez žobrania (schopnosť zabezpečiť svoju rodinu a najbližších),
  • objednania panáka bez jediného slova a bez ukazovania do nápojového lístka (schopnosť poradiť si v krízovej situácii),
  • usmiať sa na niekoľko okoloidúcich s prianím pekného dňa (schopnosť vniesť do rodinného kruhu pozitívnu náladu).

Vďačnou hrou je aj súťaž o to, ktorá družička pozná nastávajúcu najlepšie. Nevesta číta otázky na svoju osobu z predtlačených kariet a družičky ich písomne zodpovedajú - po každej otázke svoje odpovede ukážu a tie, ktoré sa trafia, dostanú bod. Touto hrou si môžete skrátiť aj svadobné popoludnie medzi hostinou a večerným tancom; zúčastniť sa môže aj rodina a priatelia.

Ako vytlačiť kartičky?

Základom oboch hier otázky (či úlohy) na kartičkách. Nemusia byť nijako zvlášť prepracované - vystačíte si s obyčajnou čiernobielou tlačiarňou. Zvoľte formát A6 (využijete celý list A4) a tvrdý papier; vydrží aj nešetrné zaobchádzanie a lepšie sa s ním manipuluje.

Predsvadobné prípravy

S trochou šikovnosti vykúzlite vlastnými silami aj svadobné oznámenia a pozvánky. Odporúčame ich tlačiť vo formáte A5, ktorý sa sa bez prekladania zmestí do obálky a má dosť miesta pre oznámenie všetkého potrebného. Okrem toho si s "á päťkou" poradí väčšina tlačiarní, takže pozvánky potom nemusíte zložito orezávať.

Ak oznámenie tvoríte vo Worde, nastavte najprv správny formát: kliknite na rozloženie, nastavenie stránky (šípka vpravo dole) a nakoniec v okne, ktoré sa otvorí, zvoľte kartu "veľkosť papiera" - a v nej nastavte formát A5.

Vždy tlačte v rozlíšení aspoň 300 DPI (ideálne viac); v opačnom prípade sa grafika a písmo rozmažú. Pozvánky (a ďalšie materiály) si vždy najprv vytlačte v RGB a potom v CMYK režime, aby ste videli, ako budú vyzerať. Podoba oznámenia na monitore počítača a na papieri býva často veľmi odlišná.

Čo sa týka papiera, siahnite po materiále s vysokou gramážou (240 350 g/m2). Dajte pozor, aby tlačiareň podporovala spracovanie takto tvrdých papierov - nie všetky zariadenia to vedia, ale napr. tlačiareň EPSON EcoTank L7180 zvláda potlač vysokogramážnych papierov ľavou zadnou.

dreamday_invitations_-_birdcage_wedding_invitations-nahled2.jpg

Skvelé a bezplatné šablóny, ktorými sa môžete inšpirovať (alebo ich rovno využiť) nájdete napr. tu:

Svadobné dekorácie

Tlačiareň sa nestratí ani pri príprave ozdôb a nevyhnutných svadobných potrieb. Nezabudnite vytlačiť rozvrhnutie zasadacieho poriadku, najlepšie na papier formátu A3, aby svoje miesto na plániku našli bez problémov aj vaši prarodičia. Rozvrhnutie nechajte zaskliť - vydrží tak aj neduhy počasia.

Vytlačiť môžete tiež:

  • ukazovatele smeru (hostina, toalety, parket) a pod.,
  • štítky s menami na výslužku (darčeky pre hostí),
  • menovky k jednotlivým miestam pre ľahšiu orientáciu pri usadení.
istock-480385754-nahled2.jpg

Nezabudnite tiež včas vytlačiť dostatok kópií slávnostného menu. Opäť odporúčame formát A4 alebo A5. Papier môže byť obyčajný, ale odporúčame radšej jedálne lístky zalaminovať.

istock-1156036772-nahled2.jpg

Svoj svadobný deň oživíte s vreckovými tlačiarňami, ktoré dokážu tlačiť fotky. Momentky zo svadby môžu hostia ihneď zavesiť na pripravenú tabuľu alebo si ich schovať na pamiatku. Kvalitnou presnou tlačiarňou je napr. Canon Zoemini; ďalšie spoľahlivé zariadenia nájdete v článku Tlačte fotky kedykoľvek a kdekoľvek: 4 tipy na prenosné a vreckové tlačiarne.

Darčeky pre novomanželov

Tlačiareň vám podá pomocnú ruku aj v prípade, že ste medzi pozvanými. Využiť ju môžete na vytlačenie svadobného poukazu, napr. pre vybavenie do domácnosti. Stačí voucher vymyslieť, vytlačiť a vložiť do obálky spolu s hotovosťou.

Alternatívou je poukážka pre novomanželov na spoločnú dovolenku alebo na večeru do luxusnej reštaurácie. Fantázii sa medze nekladú!

Pre voucher platia rovnaké pravidlá ako pre tlač svadobných oznámení:

  • použite papier formátu A5 (možno aj A4, ak zoženiete veľkú obálku),
  • tlačte v rozlíšení aspoň 300 DPI,
  • použite kvalitný papier s gramážou min. 240 g/m2.

Dobrým nápadem na svatební dar je fotomozaika tvořená snímky ze společné minulosti svatebního páru (najdete je např. na sociálních sítích). Fotografie umí vytisknout i některé klasické barevné tiskárny – stačí pak fotky sestavit do mozaiky a nechat zarámovat.

Dobrým nápadom na svadobný dar je fotomozaika tvorená fotkami zo spoločnej minulosti svadobného páru (nájdete ich napr. na sociálnych sieťach). Fotografie dokážu vytlačiť aj niektoré klasické farebné tlačiarne - stačí fotky zostaviť do mozaiky a nechať zarámovať.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Tlačte fotky kedykoľvek a kdekoľvek: 4 tipy na prenosné a vreckové tlačiarne

Vyberáte vreckovú tlačiareň pre tlač fotografií zo smartfónu? Máme pre vás 4 tipy na zariadenia, s ktorými svoje momentky vytlačíte...

Doprava ZDARMApre registrovaných zákazníkov už od 35€
Doručenie do druhého dňaSme fakt rýchli
Doživotná záruka na náplneNášmu tovaru proste veríme
Garancia proti poškodeniu tlačiarneKeď sa niečo stane, je to na nás