Čím prekvapiť svojich kolegov na Mikuláša. S týmito originálnymi nápadmi zabodujete

07. 12. 2020

7. decembra 2020, 10:00 | Mikulášske balíčky nemusia vyzerať tak, ako ste na ne zvyknutí každý rok. Stačí naštartovať kreativitu a svojich najbližších obdarovať na Mikuláša nádielkou, na ktorú len tak nezabudnú. Hľadáte inšpiráciu na originálne a netradičné darčeky, ktoré potešia aj pobavia? Pripravili sme pre vás zopár tipov, ako tohtoročného Mikuláša osláviť inak. Inšpirujte sa.

Darujte záhadné ovocie

Blížia sa Vianoce, počas ktorých sa len ťažko odoláva hodovaniu a maškrteniu na typických sviatočných koláčikoch a cukrovinkách. Na túto vlnu sa veľmi ľahko „naskakuje“. Povedali ste si, že sa budete tento rok krotiť? Nechajte si hodovanie a maškrtenie na sviatky a Mikuláša oslávte zdravo. Namiesto sladkostí tento rok naplňte čižmičky svojich kolegov ovocím, no nie obyčajným - záhadným. Že neviete, o čo ide? Skvelým tipom na originálnu mikulášsku nádielku môže byť netradičné ovocie, ktoré sa u vás doma nekonzumuje často. Obdarovaného prekvapíte nielen obsahom, ale aj novými chuťami, ktoré môžete spoločne vyskúšať. Čo takto na Mikuláša darovať granátové jablko, dračie ovocie, machovku, sladučkú morušu alebo údajne najzdravšie ovocie na svete goji, u nás známe ako kustovnica čínska? Zdravá maškrta určite poteší!

Adventný kalendár bez čokolády?

image2-(2)-nahled2.jpg

Obsahom adventného kalendára nemusí byť len čokoláda. Vyrobte adventný kalendár z kvalitného čaju, sušeného ovocia, ovocia v čokoláde či z rôznych druhov orechov. Pri výrobe takéhoto adventného kalendára sa naozaj zabavíte. Ako na to? Do 24 mini balíčkov zabaľte to, čo má váš kolega najradšej alebo mu namixujte rozličné druhy maškŕt vy. Naplnené balíčky môžete ozdobiť mašličkami či inými dekoráciami. Následne stačí balíčky očíslovať a vložiť do malej škatuľky, z ktorej si bude obdarovaný každý deň vyberať balíček s číslom zhodným s daným dňom.

Tip: Krabičku môžete vyzdobiť podľa vašej fantázie, napríklad vytlačiť fotografie vašich spoločných zážitkov a nalepiť ich na všetky strany alebo na červený lesklý papier vytlačiť názvy najznámejších vianočných filmov. Hotovo, originálny adventný kalendár je na svete!

K mikulášskej nádielke aj zážitok

Prekvapte svojich kolegov a mikulášske balíčky im môže priniesť naozajstný Mikuláš. Vyberte spomedzi vašich kolegov troch, ktorí sa s radosťou zahrajú na Mikuláša, čerta a anjela. Ak majú vaši kolegovia malé deti, deň svätého Mikuláša, im môžete spríjemniť ozajstným zážitkom. Stačí, ak si zoženiete kostým Mikuláša, čerta a anjela a prekvapíte vašich kolegov a vaše ratolesti nečakaným zážitkom. Mikulášovia, nezabudnite si nalepiť bradu, fúzy a obočie, anjelikom by zas nemali chýbať krásne biele krídla na chrbte.

image4-(1)-nahled2.jpg

Aj mikulášske vrecko je darček

Áno, mikulášske vrecká sa dajú kúpiť aj v obchode, ale také, ktoré je s láskou a vlastnými rukami vyrobené, pre obdarovaného oveľa vyššiu hodnotu. A nielen to, stane sa z neho jedinečný kúsok, ktorý môžete opakovane v kancelárií používať a zároveň tak vytvoríte krásny spomienkový predmet pre vašich kolegov. Mikulášske vrecko môžete ušiť z látky s vianočným motívom alebo z obyčajnej látky, ktorú dotvoríte nažehľovačkami Mikuláša, anjelika, čerta alebo snehuliaka. Ak máte zručné prsty, vrecúško ozdobte výšivkami podľa vašich predstáv či trblietavými korálkami. Stačí len trošku času, šikovné ruky a môžete vytvoriť to najkrajšie mikulášske vrecúško, ktoré samotné bude darčekom.

Mikulášske vrecko môžete tiež použiť pri veľmi známej aktivite, ktorú pozná každý na pracovisku, “Secret Santa”. Vložíte doň vytlačené menovky všetkých vašich kolegov a každý kolega si bude musieť vybrať jedno meno kolegu, ktorého obdaruje malým prekvapením na vašom vianočnom večierku.

Tip: Ak nemáte po ruke žiadnu látku a ani zručnosti so šitím mikulášsku nádielku môžete zabaliť aj do papierovej tašky na ktorú si môžete vytlačiť akýkoľvek obrázok či sa rozhodnete pre Frozen alebo vašu spoločnú fotografiu z posledného vianočného večierku.

Domáce čokoládové pralinky

Potrebujete:

  • kvalitná čokoláda - horká, mliečna alebo biela (množstvo čokolády závisí od toho, koľko praliniek chcete vyrobiť, na približne 24 praliniek budete potrebovať 240 gramov čokolády),
  • forma na pralinky.

Postup:

Čokoládu (väčšiu časť) postupne rozpúšťajte vo vodnom kúpeli. Keď je dostatočne rozohriata, postupne do nej pridávajte zvyšnú čokoládu a opatrne miešajte. Výsledná hmota by mala byť hladká a lesklá, takouto naplňte pripravenú formu.

Ak chcete pralinky s náplňou, do formy nalejte tenkú vrstvu čokolády a dajte ju zachladiť. Po stuhnutí na čokoládu navrstvite vami vybranú náplň: ovocie, oriešky či krém. Pozor, nechajte si priestor na uzavretie pralinky. Následne formu zalejte čokoládou (ak medzičasom stuhla, znova si ju rozohrejte), zotrite prebytočnú čokoládu, formou párkrát buchnite o stôl, aby sa čokoláda rovnomerne rozliala. Pralinky dajte stuhnúť do chladničky. Po stuhnutí pralinky vyklopte z formy a zabaľte do elegantnej škatuľky.

Tip: Škatuľku môžete polepiť vytlačenými spoločnými fotografiami alebo srandovnými obrázkami.

image5-nahled2.jpg
Zdroj obrázkov: freepik.com
Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Radíme, ako na domácu tlač fotografií

Doba, kedy svet fotil na analógové fotoaparáty a na tvorbu fotiek tak musel využívať špecializované fotocentrá, sú už dávno preč. Dnešným...

11. 8. 2022  Celý článok »

uvod

10 tipov na tlačiareň pod stromček

Myslíte, že kancelárske vybavenie nepatrí medzi darčeky, ktoré by sa pod vianočným stromčekom vynímali? Napr. tlačiareň uľahčí prácu s...

8. 12. 2019  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body