Aplikácie pre tlač z iPhonu - 3 + 7 aplikácií, ktoré môžete využiť

26. 10. 2020

26. októbra 2020 | Potrebujete vytlačiť fotky či dokumenty z telefónu, ale neviete ako na to? V tomto článku vám prinášame zoznam tých najlepších aplikácií pre tlač z iPhonu - vrátane návodu, ako pri tlači postupovať.

Zoznam aplikácií pre tlač z iPhonu

  • AirPrint (natívne aplikácie iOS),
  • PrinterPro,
  • Print n Share,
  • aplikácie výrobcov tlačiarní.

Základným predpokladom pre tlač z iPhonu je prepojenie tlačiarne a telefónu prostredníctvom WiFi siete. Ak vaše tlačové zariadenie funkciu WiFi spojenia nemá, nezúfajte. Stále môžete tlačiť prostredníctvom Bluetooth zo zariadenia Android alebo pevným sieťovým spojením z počítača.

AirPrint

Cena: zadarmo

Mobilné zariadenia značky Apple od výrobcu vybavené aplikáciou AirPrint, ktorá je pre väčšinu tlačových úloh úplne dostačujúca. Predpokladom pre tlač je kompatibilita vašej tlačiarne - zoznam podporovaných tlačiarní a tlačových serverov nájdete na tomto odkaze (Apple ho každý mesiac aktualizuje).

Pokiaľ chcete vytlačiť určitý dokument či fotku, kliknite na ikonu zdieľanie a následne na "tlač". Potom vyberte tlačiareň, zadajte počet kópií, tlačený rozsah a kliknite na "tlačiť" (pravý horný roh).

21-nahled2.jpg

Pomocou AirPrint je možné tlačiť aj z niektorých aplikácií (musí podporovať možnosť tlače). Tlačové úlohy si zobrazíte v prepínači aplikácií - tlač je možné tiež zrušiť.

Printer Pro

Cena: 6,99 $

Aplikácia Printer Pro je jednou z najlepších alternatív, ak vaša tlačiareň nie je vybavená technológiou AirPrint. Umožňuje tlač prakticky všetkých mysliteľných súborov: textových dokumentov, e-mailov, fotografií, webových stránok a pod.

Postup tlače z aplikácie Print Pro:

  1. Otvorte Print Pro a vyberte dokument, ktorý chcete tlačiť.
  2. Nastavte parametre tlačovej úlohy (formát a orientáciu papiera, pomer veľkosti tlačeného dokumentu k veľkosti listu, počet stránok na papier a počet kópií), vyberte tlačiareň a stlačte "Print" v pravom hornom rohu.
3-nahled2.png

Aplikáciu PrinterPro stiahnete tu.

Print n Share

Cena: 6,99 $

Print n Share je jednou z najobľúbenejších aplikácií pre tlač dokumentov, e-mailov a fotiek z iPhonu.

Aplikácia rad pokročilých funkcií - umožňuje oi. konvertovať webové stránky a rôzne druhy dokumentov do PDF formátu a tlačiť z cloudových úložísk či priamo z e-mailu. Webové stránky je možné tlačiť buď ako dokumenty ( "Print from adress") alebo ako screen obrazovky ("Print from screen"). Prostredníctvom Print n Share môžete taktiež zdieľať súbory.

Ako pri tlači postupovať?

  1. Otvorte dokument, ktorý chcete tlačiť a v pravom hornom rohu kliknite na ikonu zdieľania. Z rozbalených možností zvoľte "Open in Print n Share". Pokiaľ túto možnosť nevidíte a máte aplikáciu nainštalovanú, kliknite na "Open in" a Print n Share vyberte zo zoznamu ponúkaných aplikácií.
  2. Alternatívou je možnosť tlačiť priamo z aplikácie. V menu vyberiete druh súboru, aký chcete tlačiť - na výber máte tlačidla "Files" (textové súbory), "E-mail", "Camera" (tlač práve vyfotenej snímky), "Web pages" (webové stránky), "Contacts" (tlač kontaktov uložených v telefóne) a "Images" (uložené fotografie).
  3. V okne "Printer Options" vyberte tlačiareň, z ktorej chcete tlačiť, vyberte počet kópií a kliknite na tlačidlo "Print".

Aplikáciu Print Share stiahnete tu.

Tip: tlačte fotky z iPhonu na prenosnej tlačiarni 
Obyčajný papier fotkám nepristane. Ak chcete tlačiť fotografie z dovolenky či oslavy, je lepšie siahnuť po prenosnej tlačiarni. Fungujú na princípe termotlače a výsledné fotografie od snímok z fotokiosku na nerozoznanie.
Viac informácií nájdete v článku Tlačte fotky kedykoľvek a kdekoľvek: 4 tipy na prenosné a vreckové tlačiarne.

Aplikácie výrobcov tlačiarní

Tlačové aplikácie pre smartphóny ponúkajú aj výrobcovia tlačiarní. Ich výhodou je kompatibilita so všetkými modelmi daného výrobcu (možnosť prepojenia pomocou Wi-Fi) a bezplatné stiahnutie. Kvalita ale nemusí byť vždy v poriadku - pri niektorých aplikáciách sa užívatelia sťažujú na ich časté padanie alebo zlú ovládateľnosť.

Postup tlače je v zásade rovnaký ako pri iných aplikáciách. Po spustení vyberiete súbor, ktorý chcete tlačiť. Potom zvolíte počet kópií, vyberiete tlačiareň a dokument či fotky vytlačíte.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Tlačte fotky kedykoľvek a kdekoľvek: 4 tipy na prenosné a vreckové tlačiarne

Kompaktným fotoaparátom pomaly zvoní umieračik. V dnešnej dobe porovnateľné fotky urobíme aj s priemerným smartfónom. Miesto, ktoré v...

27. 4. 2020  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body