Aká je životnosť tonerov a cartridge

12. 12. 2018

12. decembra 2018 | Staré známe múdro hovorí, že nič netrvá večne. V podstate všetko, čo vidíte okolo seba, vrátane všetkých vecí, ktoré si obstaráte, nějakú životnosť. Ako dlho vám vydrží taký toner nebo cartridge? To sme zhrnuli v nasledujúcom článku.

To najlepšie z našej ponuky

Toner nie je cartridge a naopak

Ako si možno pamätáte z nášho tlačiarenského slovníka, je medzi tonerom a cartridge podstatný rozdiel. Toner je označenie pre náplň do laserovej alebo LED tlačiarne. Plastová krabička obsahuje práškovú zmes polymerov, ktorá sa na papier prenáša, zjednodušene povedané, pomocou polovodivého válca v tlačiarni.

Ako cartridge sa naopak označuje atramentová kazeta, teda náplň do atramentovej tlačiarne. Jej súčasťou nádobky na atrament. Tie buď jednorázové alebo je možné ich dopĺňať.

Ako dlho vydrží toner?

Na práškovej zmesi sa toho príliš mnoho nepokazí, obecne sa teda povedať, že náplň do laserovej tlačiarne vám vydrží, pokiaľ ju spotrebujete. Na obale každého toneru býva spravidla uvedený počet strán, ktorý s ním pri 5% pokrytí vytlačíte. A na tento počet by vám náplň rozhodne vydržať mala, a to či už tlačíte denne, alebo napríklad len občas. Ani takzvané sviatočné tlačenie teda nemá na životnoť tonerov vplyv, s jednou náplňou zvládnete tlačiť napríklad aj niekoľko mesiacov.

Ako dlho vydrží cartridge?

Z podstaty zloženia na tom cartridge o dosť horšie. Atrament ako tekutina je totiž ďaleko náchylnejšia na zmeny teplôt alebo vlhkosti. V priebehu času tak môže meniť svoju konzistenciu, riednuť, alebo naopak celkom vyschnúť. Atramentovú tlačiareň by ste teda mali mať v miestnosti, v ktorej sa tieto fyzické podmienky príliš nemenia. Životnosť atramentovej náplne môžu oplvyvniť viac než to, ako často tlačíte.

Ako môžete životnosť náplní do tlačiarní ovplyvniť?

Napriek tomu, že napríklad spomínané tonery vydržia pomerne dlho, môžete ich životnosť ovplyvniť. Ako? Stačí dodržiavať pár rád týkajúcich sa správneho skladovania tonerov. Pozrite sa teda na našu aktuálnu ponuku náplní do tlačiarní a kľudne si obstarajte tonery či cartridge do zásoby.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.

Podobné články

Tlačiarenský slovník alebo Pojmy, bez ktorých sa pri tlači nezaobídete

Odvetvie tlače je veľmi rozmanité a zahŕňa mnoho slov, či už oficiálnych alebo slangových, ktoré sú špecifické práve pre svet tlače....

22. 10. 2017  Celý článok »

Laserová tlačiareň od A do Z: ako funguje

Pokiaľ ste si už prešli „súbojom“ laserová vs. atramentová tlačiareň, a za víťaza vybrali laserovú tlačiareň, možno ste zvedaví, ako tento...

2. 5. 2018  Celý článok »

Doprava od 2,50 €

na výdajné miesta

Doručenie do 48 hodín

Sme naozaj rýchli

U nás máte čas

Tovar môžete vrátiť do 30 dní

Odmeníme Vás

Za každý nákup získate vernostné body