Potrebujem nový toner, alebo cartridge? Vyberte správne a tlačte chytro a lacno.

Vaša tlačiareň prestane tlačiť práve v momente, keď ju potrebujete najviac. Buďte na to pripravení. Viete, aký je rozdiel medzi tonerom a atramentovou kazetou?

Tlačiareň mi netlačí - čo mám robiť?

Vaša tlačiareň netlačí ? Buďte v pokoji. Dajte si šálku kávy. Zaslúžite si ju.

 

Tlačiareň pravdepodobne netlačí kvôli jednému z troch dôvodov. Problém s papierom (papier chýba, papier sa zasekol), prázdny toner alebo cartridge, alebo technická chyba.
1)      Problém s papierom. Tlačiareň sa vám zasekne s hláškou "paper jam" alebo "no paper", prípadne vám oznámi číslo chyby. Paper jam znamená, že sa v tlačiarni zasekol papier. Väčšinou ju treba otvoriť a opatrne vybrať papier zaseknutý medzi valcami (netrhajte !). Potom by malo všetko byť v poriadku. No paper znamená, že je potrebné doplniť papier do zásobníka.
2)      Problém s tonerom alebo cartridgou. Málo atramentu alebo tonerového prášku väčšinou tlačiareň hlási ešte pred tým, než úplne prestane tlačiť. Problém s tonerom tiež spoznáte na nekvalitnej alebo slabej tlači. Ako vyriešiť tento problém si povieme vzápätí.
3)     Technická chyba. Ak tlačiareň používate prvýkrát, môže vám chýbať nainštalovaný ovládač (CDčko k tlačiarni, príp. Na stiahnutie na oficiálnom webe výrobcu). Iné technické chyby môžu znamenať zlú komunikáciu PC a tlačiarne, príp. tlačiareň, ktorá vás dosť.

Čo je toner?

Toner je súčasť tlačiarne, ktorá obsahuje farebný prášok na tlač. K tlači sa dnes používajú predovšetkým polyméry. Zvyšok tonera tvorí telo, čip, stierka, pečať a ďalšie komponenty. Náplňou tonera je prášok, ktorý sa pod vysokým tlakom a teplotou (cca 120 ° - 180 ° C) dostáva na nosné médium (papier) a zanecháva stopu.


Toner patrí do laserových a led tlačiarní a kopírok. Do atramentových tlačiarní ho nekupujte. Budete ho zbytočne vracať.

Ako zistím, aký toner potrebujem?

Po prvé - nezúfajte. Nie ste jediní, kto sa v tlačiarňach a toneroch stráca. S hlbokým výdychom prejdite ku svojej tlačiarni. Na štítku, ktorý bude umiestnený buď zozadu, alebo zospodu, zistite modelový rad aj model (u tlačiarne Brother napríklad je DCP modelový rad a -110C konkrétny model).

 

Tonery, ktoré si môžete zaobstarať, potom jednoducho vyhľadáte podľa vyhľadávača na hlavnej stránke.

Čo je to cartridge?

Cartridge (kartridge, kartridže, atramentová kazeta) je nádoba na atrament v atramentových tlačiarňach. Cartridge je anglický termín pre kazetu. Môže mať jednu a viac nádobiek. Často obsahujú čip, ktorý komunikuje s tlačiarňou a hlási zásobu atramentu.

Keď dôjde v kazete atrament, zvyčajne sa dá doplniť. Niektoré plnenie zvládnete aj doma - môže však dochádzať ku kvapkaniu atramentu a špineniu. Ak si nie ste istí, nerobte to. Je lepšie kúpiť novú cartridge, než si odrovnať tlačiareň.

Ako zistím, akú cartridge potrebujem?

Ak hľadáte cartridge pre svoju tlačiareň, vyhľadajte typ tlačiarne a ste v suchu. Jednoducho potom nájdete možnosti, ktoré máte a väčšinou ich je hneď niekoľko. Vyberať si teda môžete podľa ceny.

Doplnenie cartridge určite možné je - ale na vlastné nebezpečenstvo. Berte na vedomie, že ak sa niečo nepodarí, môže to schytať celá tlačiareň.

 

 

 

Doprava vždy zdarmaA na všetko
Doručenie do druhého dňaSme fakt rýchli
Doživotná záruka na náplneNašemu tovaru proste veríme
Garancia proti poškodeniu tlačiarneKeď sa niečo stane, je to na nás