Aj tlačiareň pod vianočným stromčekom môže urobiť radosť. Akú si vybrať? Prinášame 11 tipov.

08. 12. 2019

8. decembra 2019, 23:05 | Pokiaľ si myslíte, že kancelárske vybavenie nepatrí medzi tie darčeky, ktoré by sa pod vianočným stromčekom práve vynímali, dovoľte nám vyviesť vás z omylu. Taká tlačiareň dokáže zvečniť neopakovateľné životné momenty, ušetrí čas strávený cestou do copy centra a uľahčí prácu s dokumentami všetkým členom domácnosti. Akú tlačiareň si vybrať ako darček k tohtoročným Vianociam? Máme pre vás 11 tipov na zariadenia, ktoré urobia radosť každému.

Tipy na lacné tlačiarne pre nenáročných užívateľov

Tlačiareň nie je nutne nevyhnutným vybavením domácnosti, čas od času sa ale hodí asi každému. Pokiaľ sa chystáte obdarovať nenáročného užívateľa, ktorý nepotrebuje tlačiareň používať na dennej báze, vystačíte si s modelmi do 160 eur.

Pre sporadickú tlač čiernobielych dokumentov a občasné skenovanie sa ako ideálna voľba javí laserová multifunkčná tlačiareň v cene do 160 eur. Obavy, že by ste na úkor nízkej kúpnej ceny (tlačiarne z tejto kategórie začínajú na cene pod 120 eur) prišli o užitočné funkcie, ako skenovanie, kopírovanie, bezdrôtové pripojenie alebo tlač z cloudu, nie na mieste. Veľkou výhodou laserových multifunkčných tlačiarní je ich nenáročná údržba a nízke náklady na prevádzku.

Vianočný tip 1: HP LaserJet Pro MFP M130a

hp laserjet 1 LLaserová multifunkčná tlačiareň od Hewlett-Packard zvláda okrem tlačenia aj skenovať a kopírovať. Tlačí čiernobielo do veľkosti formátu A4 v rozlíšení 600x600 DPI, čo je pre tlač dokumentov úplne dostačujúce. Rýchlosť tlačenia 22 strán za minútu patrí v danom segmente tlačiarní k miernemu nadpriemeru. Nízke náklady na prevádzku ocenia predovšetkým študenti a všetci tí, ktorí nechcú, alebo si nemôžu dovoliť za prevádzku tlačiarne utratiť majland. S kúpnou cenou pod 120 eur sa radí medzi najlacnejšie laserové multifunkčné tlačiarne na trhu.

Vianočný tip 2: Brother DCP-1623WE

brother 2 LKrok vedľa neurobíte ani pokiaľ pod stromček pribalíte laserovú multifunkčnú tlačiareň Brother DCP-1623WE. Tlačiareň v cene okolo 140 eur ponúkne veľmi slušný tlačový výstup (rozlíšenie 2400x600 DPI), pričom prípadný rozdiel v cene (v porovnaní s podobnými modelmi konkurencie) vynahradzuje zvýhodnená ponuka Brother. V rámci programu tonerbenefit s novou tlačiarňou dostanete totiž aj plnohodnotný originálny toner s kapacitou 1 500 strán v hodnote 23,11 eur samozrejme zdarma.

 

Pre používateľov, ktorí túžia domácu tlačiareň občas využiť na tlačenie obrázkov a fotografií, je vhodnejšou voľbou atramentová tlačiareň. Počítajte ale s vyššími nárokmi na údržbu – atrament tendenciu v atramentových tlačiarňach zasychať v dôsledku nízkej frekvencie používania. V praxi to znamená vyššie výdaje na prevádzku atramentovej tlačiarne, ktoré je možné výrazne znížiť používaním kompatibilných cartridgeov.

Vianočný tip 3: Canon PIXMA MG3650S

canon pixma 3 LMultifunkčnú atramentovú tlačiareň Canon PIXMA MG3650S kúpite za cenu jemne prevyšujúcu 60 eur. Jedná sa o jednu z najlepšie vybavených tlačiarní vo svojej kategórii. Ponúka rýchle a kvalitné tlačenie, prepojenie s inteligentnými zariadeniami, obojstrannú automatickú tlač a voliteľne aj XL atramentové kazety, ktoré šetria životné prostredie aj výdaje na tlač. Skvelo poslúži k domácemu tlačeniu fotografií – vďaka funkcii bezokrajového tlačenia a vysokému rozlíšeniu 4800x1200 DPI bude výsledok stáť za to.

Tipy na tlačiarne s najnižšími nákladmi na prevádzku

Máte strach, aby radosť z novej tlačiarne nevystriedal kyslý výraz v momente, kedy sa obdarovaný začne obzerať po cenách náhradných tlačových náplní? Potom sa poohliadnite po tých modeloch, ktorých prevádzka je málo nákladná.

Laserová tlačiareň je všeobecne ekonomickejšou voľbou ako atramentová tlačiareň. Problém nastáva v prípade, kedy jedným z požiadavkov na tlačiareň byť obstojné tlačenie fotografií. Potom nezostáva než siahnuť po atramentovej tlačiarni. Najrozumnejšou voľbou, čo sa týka nízkych prevádzkových nákladov, tlačiarne s tankovými zásobníkmi atramentu.

Tlačiarne na tankový systém si za tých pár rokov, čo na trhu, vybudovali pomerne širokú základňu obľúbencov. Niet divu. Nikto nechce kupovať predražené originálne náplne. Vďaka systému doplniteľných zásobníkov atramentu je prevádzka tlačiarne lacnejšia, menej náročná na údržbu a omnoho ekologickejšia.

Vianočný tip 4: Brother DCP-T310

brother 4 LMultifunkčná atramentová tlačiareň Brother DCP-T310 patrí s cenovkou okolo 140 eur medzi najlacnejšie tlačiarne s tankovými zásobníkmi na atrament. Na jedno naplnenie tanku zvládne vytlačiť 5 000 farebných a 6 500 čiernobielych stránok (s 5% pokrytím pri tlači). S rozlíšením 6000x1200 DPI dosahuje kvalitných tlačových výstupov do formátu A4. Nielen v prípade spotrebovaného materiálu, ale aj vonkajšími rozmermi patrí tento model medzi tie úspornejšie. Aj napriek tomu sa do zásobníku tejto multifunkčnej tlačiarne vojde 150 listov.

Vianočný tip 5: EPSON EcoTank L3160

epson 5 LEpson prišiel na trh s tankovým systémom atramentových zásobníkov ako prvý, keď predstavil svoju radu tlačiarní s označením „L“. Podľa slov výrobcu ušetrí nákup tejto tlačiarne 90 % nákladov na atrament. To preto, že túto multifunkčnú tlačiareň dodávajú so zásobou atramentu na tri roky. Lacné tlačenie ale nie je ani zďaleka jedinou výhodou tlačiarne Epson EcoTank L3160. Zvláda aj bezokrajovú tlač v rozlíšení 5760x1440 DPI do formátu A4. Na atramentovú tlačiareň je úctyhodným parametrom tohoto modelu tiež rýchlosť tlačenia. Pri 5% pokrytí stránky A4 zvláda vytlačiť 33 strán za minútu. Je ideálnou voľbou pre domácnosti a malé kancelárie, ktoré potrebujú pravidelne tlačiť farebne.

Tip pre generáciu odkojenú smartphonmi

Pokiaľ premýšľate, akú tlačiareň by ocenili vaši potomkovia alebo kamaráti, ktorí sa bez pripojenia k internetu nepohnú na krok a na všetkých tých Instagramoch, Facebookoch a ktoviečom ešte 24/7, máme pre vás skvelý tip. Možno by tým pravým darčekom pre nich mohla byť vrecková bezdrôtová tlačiareň, pomocou ktorej si môžu tlačiť momentky vyfotené mobilom. Kedykoľvek a kdekoľvek.

Vianočný tip 6: Polaroid Mint pocketprinter

polaroid 6 L

Kompaktná, ľahká a štýlová vrecková tlačiareň Polaroid Mint vytlačí fotky z telefónu za pochodu, stačí zariadenia prepojiť cez Bluetooth. Tlačí rýchlosťou 1 snímok za minútu a na jedno nabitie ich zvládne vyrobiť 50. Okrem klasických fotiek o rozmere 5 x 7,6 cm zvláda tlačiť aj samolepky, stačí vymeniť fotopapier za samolepiacu alternatívu. Do softwarového vybavenia vreckovej tlačiarne Polaroid patrí aplikácia na úpravu fotografií, ktorá zaručí, že tlačené fotografie budú vyzerať ešte lepšie.

Tipy na tlačiarne pre fotografov

Vyberáte tlačiareň pre fotografa? Potom je jasné, že sa budete musieť poohliadnuť po kvalitnej atramentovej tlačiarni. Zamerajte sa na funkcie, ako bezokrajové tlačenie, tlačenie vo veľkých formátoch, rozšírený počet farieb atramentových náplní a možnosť použitia papieru vyššej gramáže.

Cenovo patria fototlačiarne skôr medzi tie drahšie zariadenia, pokiaľ majú byť výstupy čo možno najlepšie, neušetríte veľa ani na prevádzkových nákladoch, pretože budete chcieť tlačiť na kvalitný papier čo možno najkvalitnejšími atramentmi. Napriek tomu, že obstojná multifunkčná tlačiareň, ktorá zvláda domáce tlačenie fotografií sa dá kúpiť za pár sto eur, pokiaľ túžite po profesionálnych výstupoch, pripravte sa skôr na cenové rozpätie medzi 400 a 1400 eur.

Vianočný tip 7: EPSON SureColor SC-P800

epson 7 LSkutočne profesionálny stroj pre tlačenie grafiky a fotografií je tlačiareň Epson SureColor SC-P800. Zvláda tlačiť na širokú škálu médií. Jedná sa o najmenšiu tlačiareň, ktorá vie tlačiť na formát A2, vďaka voliteľnému tlačeniu na papier v rolke nie pre túto tlačiareň prekážkou ani panoramatické fotografie. Disponuje 9 farbami atramentu z rady UltraChrome HD, vďaka čomu dokáže tlačiť tie najhlbšie odtiene čiernej a bohaté tóny ostatných farieb. Výhodou je aj veľký farebný 2,7palcový displej, samozrejmosťou je tlač z cloudu a pre profesionálne tlačenie fotografií nevyhnutné veľké 80ml zásobníky atramentu.

Vianočný tip 8: CANON SELPHY CP 1300

canon 8 LCanon Selphy CP 1300 je jednoúčelová fototlačiareň, ktorá vyniká nízkou hmotnosťou a kompaktnými rozmermi. Funguje na princípe termosublimačného tlačenia, ktorý je ideálny pre tlačenie fotografií tzv. za pochodu. To preto, že farba zasychá na tlačovom médiu ešte vo vnútri tlačiarne. Vytlačená fotografia tak nestráca farby a detaily ešte dlho po vyjdení z útrob tlačiarne. Oproti vreckovým tlačiarňam, ktorým Canon Selphy zdatne konkuruje, je možné toto zariadenie pripojiť nielen k mobilu či tabletu, ale aj priamo k počítaču, tlačiť je možné aj z pamäťovej karty, alebo priamo z fotoaparátu. Využitie nájde tento model pri eventových fotografoch, ktorí si vďaka tejto tlačiarni môžu zriadiť na akcii vlastný fotokútik.

Pozrite si aj naše odporúčanie na zariadenia pre tlačenie fotiek v našom výbere najlepších atramentových tlačiarní roku 2019. Nájdete tam hneď tri tipy na skvelé fototlačiarne v rôznych cenových reláciách.

Tipy na tlačiarne pre tých, ktorí potrebujú tlačiť mimo kanceláriu

Možno chcete pod stromčekom potešiť niekoho, kto často pracovne cestuje a hodila by sa mu prenosná tlačiareň, ktorú by na služobné cesty mohol zobrať so sebou. Prenosné tlačiarne majú rôznu podobu – od priemyselných termotlačiarní na účtenky a samolepiace štítky, cez vreckové tlačiarne určené k okamžitému tlačeniu fotografií, po atramentové tlačiarne, ktoré zvládajú tlačenie dokumentov, zmlúv, ale aj obrázkov a fotiek vo vysokej kvalite.

Prenosné tlačiarne vybavené akumulátorom, takže ich stačí doma nabiť a v teréne je možné ich používať aj mimo dosah elektrickej siete. spravidla veľmi skladné a kompaktné. Daňou za flexibilitu je pri prenosných tlačiarní pomalšie tlačenie.

Vianočný tip 9: EPSON WorkForce WF-100W

epson 9 LZoznámte sa s najmenšou a najľahšou bezdrôtovou atramentovou tlačiarňou Epson. Tlačenie faktúr, zmlúv, dokumentov, ale aj farebných obrázkov a grafov na cestách pre vás nebude problém. EPSON WorkForce WF-100W tlačí do formátu A4, disponuje LCD obrazovkou a nechýba ani funkcia bezdrôtového tlačenia. Jej najväčšou výhodou ale jej kompaktné rozmery a vstavaný akumulátor (dá sa dobíjať aj prostredníctvom USB), vďaka čomu poslúži skvelo kdekoľvek mimo kancelárie.

Tipy na tlačiarne pre domácich kutilov a technologických nadšencov

3D tlačiarne dávno nie výsadou špecializovaných dielní a technologických laboratórií. Pomaly ale isto sa stávajú užitočným pomocníkom v kanceláriách, ale aj domácnostiach. Pokiaľ máte vo svojom okolí niekoho, kto veci radšej opravuje, než kupuje nové, a rozumie si s modernými technológiami, možno by práve 3D tlačiareň bola pre neho ideálnym darčekom.

3D tlačiareň v domácich podmienkach nie je vhodná len pre tlač kreatívnych dekorácií a plastových ťažítok, ale skvelo poslúži aj k výrobe najrôznejších náhradných dielov alebo rovno prototypov. Môže ísť o skvelý nástroj pre rozvoj technických schopností, ktoré v blízkej budúcnosti budú nevyhnutnou výbavou pracovníkov na najrôznejších pozíciách. Ideálny darček pre technicky nadaných študentov.

Pokiaľ nemáte poňatie, ako taká 3D tlačiareň funguje, prečítajte si náš článok o technológiách 3D tlačenia.

Vianočný tip 10: XYZ da Vinci Mini W+

da Vinci 10 LMini 3D tlačiareň XYZ da Vinci mini W+ je predurčená stať sa vstupnou bránou do sveta 3D tlačenia. Skvelo poslúži v domácnostiach, vzdelávacích inštitúciách aj malých firmách. Značka XYZ k dispozícii vlastný software k príprave 3D modelov, ktorý je špeciálne navrhnutý pre začiatočníkov a zvládnu ho tak obsluhovať aj kutilovia s nulovými skúsenosťami s 3D tlačou. O bezpečnosť pri používaní je postarané vďaka uzavretej konštrukcii celého zariadenia. Túto 3D tlačiareň kúpite za cenu okolo 290 eur.

Tip na „tlačiareň“ pre malých umelcov a kutilov

Pre tých úplne najmenších kreatívcov existuje ešte jedna možnosť, ako sa zoznámiť s 3D tlačou. 3D pero je zariadenie, prostredníctvom ktorého je možné vytvárať 2D a 3D modely ručne. Výhodou oproti 3D tlačiarňam je, že pre prácu s 3D perom nie je potrebné vytvárať digitálne 3D modely, akákoľvek tvorba prebieha len tak „od ruky“ a kreativite tak nie kladené žiadne medze.

Vianočný tip 11: Polaroid PLAY 3D

polaroid 11 L 3D pero Polaroid PLAY ergonomický tvar a skvelo padne do ruky ako pravákom, tak aj ľavákom. Je ľahké a skladné, o zábavu sa tak vie postarať aj pri dlhej ceste vlakom, alebo na prázdninách u babičky. Skvelým pomocníkom pri tvorbe prvých 3D modelov je aplikácia pre mobily a tablety, kde môžete nájsť hotové šablóny na 3D tvorbu, prípadne si aj vlastné šablóny pripraviť. Práca s 3D perom Polaroid PLAY rozvíja kreativitu, trpezlivosť a jemnú motoriku, čo ale nemusí nutne znamenať, že sa jedná o čisto detskú záležitosť. Aj dospelí si s ním môžu vybiť svoje kreatívne chúťky.

Buďte pri tom ako prvý
Najnovšie informácie o novinkách a akciách priamo na Váš e-mail.
Doprava ZDARMApre registrovaných zákazníkov
Doručenie do druhého dňaSme fakt rýchli
Doživotná záruka na náplneNášmu tovaru proste veríme
Garancia proti poškodeniu tlačiarneKeď sa niečo stane, je to na nás